13 липня відбулось пленарне засідання чергової чотирнадцятої сесії обласної ради, яку провів голова облради Михайло Загородний. До порядку денного включено 79 питань, які були оприлюднені на офіційному сайті обласної ради відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та розглянуті на засіданнях постійних комісій і президії обласної ради відповідно до вимог статті 31 регламенту.
Під час уточнення проекту порядку денного більшістю голосів депутати внесли нові питання та зняли з розгляду кілька проектів рішень.
Так, за пропозицією депутата Віталія Олуйка виключено три проекти рішення про порядки використання коштів обласного бюджету:
– що виділяються на відшкодування з обласного бюджету частини відсотків по кредитах, залучених фізичними особами, ОСББ, ЖБК на впровадження енергозберігаючих заходів;
– що виділяються на надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам підприємництва;
- що виділяються на часткове відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів.
Відповідні виділення коштів регулюються Постановами Кабінету Міністрів України, тому, аби уникнути розбіжностей депутати вирішили після отримання роз’яснень Антимонопольного комітету України знову повернутись до розгляду цих питань.
Депутати не включили до порядку денного проекти рішень про пропозицію Державної служби геології та надр України щодо включення деяких ділянок надр (Кадиївської і «Довга») до переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон. Товариству з обмеженою відповідальністю «Полонський гранітний кар’єр» відмовлено у наданні спеціального дозволу на користування надрами.
Водночас, сесія погодила надати ТОВ «Елеватор Буд Інвест» спеціальний дозвіл на користування надрами та погодила пропозицію Державної служби геології та надр України щодо включення Липівської ділянки надр до переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон.
Кадрові питання були опрацьовані на засіданнях постійних комісій, тому зараз їх прийняли без особливих обговорень. Так, директором Мазниківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів призначено Ганну Кучерук. А Китайгородський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів очолить Наталія Базюк. Також депутати затвердили розпорядження голови обласної ради щодо звільнення деяких керівників комунальних закладів.
Депутати надали дозвіл на списання матеріальних цінностей з балансу підприємств, закладів та організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області та шляхом ліквідації припинили діяльність Хмельницького обласного виробничо-технічного центру стандартизації, метрології і якості «Облагростандарт».
Депутати затвердили звіти про виконання семи обласних програм: регіональної програми підвищення енергоефективності на 2011–2016 роки, програми соціально-економічного розвитку області на 2016 рік, обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки, обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, Програми протидії тероризму у Хмельницькій області, обласної програми соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в АТО та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області та Програми моніторингу довкілля Хмельницької області на 2011-2016 роки.
На пленарному засіданні затверджено й проміжні звіти про виконання у 2016 році ще шести обласних програм: обласної програми правової освіти населення на 2016-2020 роки, програми зайнятості населення Хмельницької області на період до 2017 року, програми розвитку краєзнавства на період до 2020 року, цільової програми забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділі пожежної охорони у Хмельницькій області на 2016–2020 роки, обласної програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів житлового та громадського призначення на 2012–2017 роки та програми охорони навколишнього середовища.
Ще до чотирьох обласних програм (обласної програми фінансової підтримки комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький», програми охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2016-2020 роки, обласної програми правової освіти населення на 2016 – 2020 роки, програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2017 рік, обласної програми правової освіти населення на 2016 – 2020 роки) депутати погодили внести зміни.
Під час затвердження порядку денного депутати внесли на розгляд ще два питання – «Про внесення змін до Цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Хмельницькій області на 2014-2018 роки» та «Про внесення змін до комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Хмельницької області на 2016-2020 роки». Більшістю голосів депутати схвалили дані проекти рішень.
Підтримали обранці й звіти про діяльність п’яти постійних депутатських комісій: постійної комісії обласної ради з питань законності, протидії корупції, регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування; постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, енергетики, транспорту та зв’язку; постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення; постійної комісії обласної ради з питань децентралізації, регіонального розвитку та комунальної власності та постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів.
Решта три постійні комісії звітуватимуть про свою діяльність на наступній черговій сесії обласної ради.