У серпні цього року була оновлена Державна стратегія регіонального розвитку (ДСРР) на 2021-2027 роки, яка була розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури. Цей стратегічний документ, орієнтований на реальні потреби людей, громад і територій. Він враховує безпекові, економічні та соціальні аспекти розвитку, що дозволяє створити гідні умови для життя населення і водночас сприяти поверненню тих, хто вимушено залишив своє постійне місце проживання.
Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2024 року № 940 «Про внесення змін до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки» розпочато роботу з оновлення Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки та розробки проєкту Плану заходів з її реалізації на 2024-2027 роки.
У зв’язку з цим, сьогодні, у Будинку рад відбулося засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку Хмельницької області, у якому взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, її перший заступник Володимир Гончарук, народні депутати України, керівництво та начальники структурних підрозділів обласної військової адміністрації, керівники Агенції регіонального розвитку Хмельницької області та Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток» UCORD, представники регіональних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови територіальних громад області, члени консультативної ради та представники громадських організацій.
“Під час оновлення Стратегії регіонального розвитку важливо звернути увагу на реінтеграцію та соціалізацію ветеранів, їхніх сімей в нашому регіоні та спрямувати зусилля на забезпечення гідної підтримки нових можливостей для цих людей. Також необхідно врахувати у цьому документі пріоритети розвитку та відновлення інфраструктури з урахуванням безпекових вимог, доступності та інтересів різних верств населення нашої області, в тому числі й частки освітньо-навчального процесу, – наголосила Віолета Лабазюк. – Особливу увагу варто звернути на інституційні та фінансові спроможності місцевих громад, адже саме вони найкраще розуміють потреби своїх мешканців і здатні оперативно на них реагувати“.
Користуючись нагодою Віолета Олександрівна розповіла про активну співпрацю з партнерами Швейцарсько-українського проєкту UCORD за сприяння якого здійснюється фінансування пілотних проєктів по чотирьох важливих напрямках, в тому числі й в рамках продовження програми, яка була ініційована обласною радою для забезпечення населення якісною питною водою та будівництвом водовідведення.
Перший заступник Володимир Гончарук наголосив на тому, що Хмельниччина на сьогодні є сільськогосподарським регіоном та має чимало туристичних принад. Тому задля стрімкого розвитку нашої області необхідно об’єднати весь наявний ресурс та під час розробки оновленого проєкту Стратегії чітко визначити конкретні та основні критерії наступних кроків.
У підсумку, головним завданням є синхронізувати стратегію області з державними пріоритетами, інтегруючи інтереси наших громад і забезпечуючи ефективне використання наявних ресурсів. Спільна робота всіх зацікавлених сторін – місцевих і регіональних органів влади, експертів і громадських організацій – слугуватиме інвестицією в забезпечення якісного життя для кожного жителя нашої області.