Дитяча студія ансамблю «Козаки Поділля» здобула  перше  місце на VII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського

Дитяча студія Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» (керівник Сергій Качуринець) Хмельницької обласної філармонії взяла участь у VII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського та здобула вражаючу перемогу.

Відбувся фестиваль у Національному театрі опери та балету  у м. Києві. Цінним є те, що Хмельниччину в гала-концерті, крім академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» та Дитячої студії, представляли творчі колективи Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв: ансамбль естрадного танцю «Каскад» (керівник Олександра Кучерява) та ансамбль стилізованого українського танцю «Квітка» (керівник Ірина Літинська), а також Народний художній колектив ансамбль танцю «Подолянчик» Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва (керівник Іван Гуреєв), який зайняв друге місце.

Комунальний заклад обласної ради – Кам’янець-Подільський фаховий коледж культури і мистецтв – єдиний з усіх коледжів України, який виконав на гала-концерті одразу два хореографічні твори, цим самим підтвердивши надзвичайно високий професійний рівень викладацького складу та високий рівень фахової підготовки спеціалістів – хореографів.

Загалом у конкурсі взяли участь 1500 колективів, до третього туру дійшло 200 творчих ансамблів. На гала-концерті професійних та аматорських колективів-переможців виступили 24 самодіяльних та 6 професійних колективів.

Свято народної хореографії ще раз довело необхідність збереження української культури, генетичного коду нашого народу.

Участь у фестивалі для «козачат» є справді унікальною подією, адже дитяча студія виступала у другому відділенні Гала-концерту під професійний оркестр ансамблю на одній сцені з найіменитішими колективами України, такими як: Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені Павла Вірського, Національний Заслужений Академічний Український Народний хор ім. Г.Верьовки, Заслужений Академічний Ансамбль пісні і танцю Збройних сил України, Український академічний фольклорно-етнографічний ансамбль «Калина», Академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич».

Особливі слова вдячності учасники Дитячої студії «Козаки Поділля» висловлюють своїм викладачам, наставникам та артистам Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії. Адже їхня підтримка та майстерність стали ключовими для юних танцюристів. Дякують артисти також батькам та всім, хто їх підтримував.

З вдячною місією завітали сьогодні до голови обласної ради Віолети Лабазюк керівник Дитячої студії Сергій Качуринець разом зі своїми талановитими підопічними, аби засвідчити свою повагу та висловити подяку за фінансову підтримку поїздки колективу для участі у всеукраїнському фестивалі.

Голова обласної ради наголосила, що завдяки наполегливості юних артистів колектив популяризує українську культуру та національні традиції як на Хмельниччині, так і далеко за її межами.

«Бажаю колективу Дитячої студії «Козаки Поділля» подальших великих успіхів у хореографічному мистецтві, безперервного натхнення, професійного зростання у творчій діяльності, спрямованої на збереження національних цінностей українського народу», – сказала Віолета Олександрівна. – Безмежно пишаємося, що Дитяча студія ансамблю «Козаки Поділля» вкотре довела, що традиції народного танцю продовжують жити й надихати».

Віолета Лабазюк вручила колективу Грамоту обласної ради за активну участь та здобуття першого місця у VII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського, високу професійну майстерність, вагомий внесок у розвиток національної культури.

Дитяча студія Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії створена у 2010 році. Головний балетмейстер академічного ансамблю та художній керівник студії, заслужений артист України – Сергій Качуринець, викладачі – Олег Капелюх, Василь Сатко, Михайло Качуринець, концертмейстер – Ярослав Камінський.

Дитяча студія є учасником, дипломантом та лауреатом міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалів та конкурсів, сімнадцяти разовий володар Гран-Прі. У своєму репертуарі мають 20 різних хореографічних постановок та композицій різних регіонів України.

Вихованці дитячої студії активні учасники концертних програм та святкових заходах на різних сценічних майданчиках області та України, разом з професійними артистами Державного академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії.

Дитяча студія не зупиняється на досягнутому, розвивається, створює нові хореографічні композиції, постійно працює над підвищенням професійного рівня. Своїм натхненним мистецтвом студія «Козаки Поділля» вкладають певний внесок у національне-патріотичне виховання та відродження і розвиток хореографічного мистецтва України.

 

попередня статтяХмельницькому інституту соціальних технологій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» – 25 років
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!