Відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Сьогодні на Хмельниччині вже втретє відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, заступник Керівника Офісу Президента України, народні депутати, керівництво обласної військової адміністрації, Хмельницької міської ради, представники територіальних громад, керівники структурних підрозділів ОВА, військові.

Основні питання, які були винесені на обговорення членів засідання – енергетична безпека області та реалізація ветеранської політики на Хмельниччині.

У вітальному слові голова обласної ради Віолета Лабазюк наголосила на важливості забезпечення енергетичної стабільності нашого регіону, особливо у зимовий період та під час масованих обстрілів інфраструктури з боку ворога. Також Віолета Олександрівна закликала усіх учасників засідання до активної дискусії, злагодженої співпраці та конструктивного діалогу.

“Наразі ведеться активна трансформація енергетичного ринку в бік відновлювальної енергетики: вітер, сонячне тепло, біомаса. Хмельниччина є першопрохідцем у реалізації таких важливих інвестиційних проєктів, що у підсумку надає певну економію та заощадження фінансового ресурсу для підприємств нашої області” – наголосила голова обласної ради.

Під час обговорення питання порядку денного члени зібрання обговорили важливість децентралізації енергетики на Хмельниччині, розповіли про успішний досвід встановлення когенераційних установок, сонячних панелей та їх вплив на енергетичний стан у громаді.

Представники територіальних громад області поділилися з присутніми досвідом енергетичного забезпечення населення, об’єктів критичної інфраструктури, закладів освіти та соціальних установ за допомогою альтернативних джерел енергії та сонячних електростанцій, завдяки яким з’явилася можливість майже вдвічі зменшити споживання електроенергії.

Також у своїх виступах учасники засідання наголосили на важливості забезпечення природним газом, який в свою чергу є важливою складовою енергетичної безпеки. На території нашої області вже працюють біоенергетичні об’єкти, зокрема біогазова електростанція.

Ще одне надважливе питання порядку денного – реалізація ветеранської політики на Хмельниччині.

Присутні мали змогу ознайомитися з досвідом, щодо отримання грандів на власну справу та використання такої можливості у підприємницькій діяльності.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк розповіла учасникам засідання про реалізацію ветеранської політики у Хмельницькій області, подякувала усім за підтримку чималої кількості ініціатив та злагоджену роботу щодо залучення фінансового ресурсу.

“Починаючи з 2021 року, при обласній раді створений дорадчий орган – консультативна рада з питань сприяння захисту прав та інтересів ветеранів, їх родин та родин загиблих Героїв російсько-української війни. Нещодавно нам вдалося активізувати його роботу, до складу членів долучити учасників бойових дій та представників громадських організацій, які є ініціаторами створення чималої кількості ветеранських хабів, – зазначила Віолета Олександрівна. – Ми повинні розуміти, що для максимальної соціалізації ветеранів нам потрібно надати їм повноцінну та комплексну реабілітацію. Задля цього ми підтримуємо комунікацію із нашими військовими, аби чітко розуміти їх запити.”.

За нагоди голова обласної ради зауважила на значній ролі громадських організацій та міжнародних партнерів у підтримці наших військових та ветеранів. Зокрема, завдяки їм суттєво зміцнюється матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я, виділяється фінансовий ресурс на закупівлю необхідних медикаментів. Разом з тим, залучається потужна гуманітарна підтримка від партнерів облради.

Також реалізовуються важливі соціальні проєкти: “Разом.Допомога.Поруч” та “Підтримка.Допомога.Поруч”, в рамках проведення яких здійснюється підготовка фахівців для роботи з військовослужбовцями, ветеранами та їх родинами.

“Вірю, що усі проєкти та заходи, які були сьогодні озвучені присутніми, будуть мати максимально позитивний результат” – переконала Віолета Лабазюк.

Конгрес продовжує бути ефективним майданчиком для комунікації між центральними органами влади та громадами, допомагає враховувати інтереси всіх учасників від великого міста до найменшого населеного пункту.

попередня статтяВіолета Лабазюк: «Унікальність України – в її багатій культурній спадщині та ідентичності»