У рамках підписаного за ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк у 2022 році Меморандуму про Співпрацю між державною школою міста Хашурі (Грузія) та Дунаєвецькими ліцеями № 1 і № 4 Дунаєвецької міської територіальної громади тривав онлайн-проєкт для школярів Грузії, України та США.
Міжнародний дослідницький проєкт об’єднав учнів старших класів. Між вихованцями шкіл протягом всього періоду було проведено низку зустрічей у режимі відео-конференцій. У рамках онлайн-зустрічей колегами школярів з Хмельниччини стали учні державної школи № 8 міста Хашурі, американську сторону представляли учасники програми FLEX Abroad, які навчаються у Тбілісі, Грузія.
Наставниками з української сторони виступили викладачі англійської мови Дунаєвецьких ліцеїв № 1 і № 4 Світлана Ігнатьєва, Марина Сметанюк та Ганна Ройзнер, а з грузинської – викладачка Теа Ревазишвілі.
З педагогами Дунаєвецьких ліцеїв сьогодні зустрілася голова обласної ради Віолета Лабазюк. Вона подякувала вчителям за участь у міжнародному проєкті, надані учасникам знання і навички з поліпшення володіння англійською мовою, розвитку особистісних якостей і творчих здібностей учнів.
“Підтримка таких ініціатив допомагає відкривати нові горизонти для підростаючого покоління, знайомити їх з національними цінностями країн. Така комунікація сприяє розвитку культурного та міжнаціонального розуміння, створюючи позитивне середовище для співпраці та взаєморозуміння», – зазначила Віолета Олександрівна. – Враховуючи реалії сьогодення, у минулому році діти здебільшого навчалися у форматі онлайн, проте це не вплинуло на високі показники, які демонстрували ваші випускники. Освітяни в свою чергу беруть активну участь у важливих проєктах, виховують справжніх патріотів та свідомих українців, які мають будувати державу після нас. За це я вам дуже вдячна”.
Віолета Лабазюк вручила педагогам Подяки обласної ради за відданість справі освіти, активну участь у міжнародних проєктах й сприяння культурному обміну між учнями міста Дунаївці та партнерами з Грузії і Сполучених Штатів Америки.
Підростаюче покоління протягом міжнародного онлайн-проєкту мало чудову можливість отримати цінний досвід міжкультурної комунікації – не лише дізнатися нове, але й навчитися працювати в команді, розвивати лідерські навички, вдосконалити знання з англійської мови.
Подібна комунікація сприяє розвитку культурного та міжнаціонального розуміння, створюючи позитивне середовище для співпраці та взаєморозуміння.
Проєкт було реалізовано завдяки підтримці Хмельницької обласної ради та грузинського офісу Американських рад у Тбілісі. Організаторами ініціативи стали Маріам Бліадзе, координатор програми FLEX ABROAD, та Вадим Басистий, радник голови Хмельницької обласної ради.