Сьогодні перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук на запрошення директора КНП “Хмельницький обласний протипухлинний центр” ХОР В’ячеслава Мороза взяв участь у нараді щодо роботи онкологічної служби Хмельницької області. Також на нараді були присутні директори, медичні директори та особи центрів первинної медико-санітарної допомоги Хмельницької області.
В рамках проведення наради, лікарями були висвітлені як досягнення так і проблеми у наданні онкологічної допомоги населенню області. Відповідно до порядку денного учасники зустрічі обговорили стан надання онкологічної допомоги, профілактику раку, проблеми цитологічного скринінгу в регіоні, тощо.
“Всім відомо, що краще застосовувати превентивні заходи та виявляти недугу на ранній стадії. Здоров’я нації, особливо в таких умовах, вкрай цінне, тому важливо дбати про кожного пацієнта. Роботи багато, тому варто об’єднати зусилля всіх ланок. Будь-яка комунікація, обмін інформацією та досвідом приведе до позитивних результатів”, – зазначив під час вітального слова Володимир Гончарук.
Зібрання було приурочене Всесвітньому дню боротьби з раком, який щорічно відзначається 4 лютого. Головною метою проведення якого є: підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги суспільства до запобігання, виявлення, лікування злоякісних новоутворень, формулювання завдань, що стоять перед світом у боротьбі з онкохворобами, заклик до політиків відноситися до раку, як до політичного пріоритету.
За підсумками 2024 року в області реєструється суттєве зростання онкологічної захворюваності, вперше виявлено 5223 випадки онкологічних захворювань (в 2023 – 2022рр. відповідно, 5102 та 4533), , тобто в загальному онкологічна захворюваність зросла майже на 15 % від 2022 року. Це надзвичайно стрімкий темп приросту онкологічної захворюваності, показник рівня онкологічної захворюваності у 2024 році найвищий за останні 15 років.
Показники онкологічної захворюваності області впродовж багатьох років є вищими від середніх по Україні. Ця статистика свідчить, з однієї сторони, про активне звернення пацієнтів та діагностику онкопатології, що є досягненням медичної галузі і позитивною роботою та довірою до медичних працівників. З іншої сторони свідчить про недопрацювання в сфері профілактики онкологічних хвороб.
Як правило «рак» – це хронічна хвороба, яка розвивається певний період часу, часто на фоні передпухлинних станів і захворювань, які необхідно своєчасно діагностувати та лікувати. І саме вчасна діагностика, яка досягається обізнаністю про рак та доступністю медичної допомоги, забезпечує позитивний клінічний результат в понад третині випадків.