12 вересня у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації під керівництвом голови ОДА Олександра Корнійчука взяла участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук.
Члени колегії розглянули єдине питання – про внесення змін до обласного бюджету на поточний рік.
Участь у засіданні взяли заступники голови адміністрації та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич поінформував про основні особливості внесення змін до головного фінансового документа краю.
Так, за І півріччя 2017 року виконання доходів загального фонду обласного бюджету забезпечено на 111,7 %. Перевиконання склало 32,9 млн.гривень.
До загального фонду надійшло податків і зборів в сумі 432,2 млн.грн або 118,3% до планових призначень на відповідний період (+66,7 млн.грн). Виходячи із тенденції надходжень податків і зборів до обласного бюджету та враховуючи ризики, очікувані надходження доходів у 2017 році складуть 641,1 млн.грн, що на 81,4 млн.грн більше затверджених планових призначень на рік.
За словами посадовця, саме цей ресурс і планується розподілити запропонованим проектом змін до обласного бюджету на 2017 рік.
Враховуючи вище викладене, беручи до уваги потенціал місцевих бюджетів, який дає їм реальну можливість самостійно вирішувати проблемні питання територій, фінансовий ресурс від перевиконання обласного бюджету пропонується спрямувати на вирішення нагальних проблем об’єктів саме обласної комунальної власності.
Оскільки фінансовий ресурс від перевиконання доходної частини обласного бюджету незначний, він, в першу чергу, направляється на вирішення основних проблем, які виникли в процесі виконання бюджету в обласних закладах, а саме на:
– забезпечення в повному обсязі виплати заробітної плати – 30,1 млн.гривень.
– придбання медикаментів та медичного обладнання для закладів «охорони здоров’я» – 5,9 млн.гривень;
– вирішення питань соціального захисту населення – 4,5 млн.гривень.
– забезпечення медикаментами відділень Хмельницької міської дитячої лікарні, які надають спеціалізовану медичну допомогу дітям всієї області -2,0 млн.гривень.
– оплату енергоносіїв – 1,7 млн.грн оскільки проведені прогнозні розрахунки вказують на цю потребу;
– придбання спортивного інвентарю та спортивного одягу – 1,0 млн.грн;
– вирішення інших проблемних питань, які порушували головні розпорядники коштів обласного бюджету, пов’язані з необхідністю поліпшення матеріально-технічної бази обласних закладів.
Продовжуючи доповідь, Сергій Адамович детально зупинився на основних галузях бюджетної сфери, куди передбачаються кошти.
Так, загальний ресурс, який пропонується спрямувати Департаменту охорони здоров’я складає 21,3 млн.гривень (з яких 2,7 млн.грн за рахунок сконцентрованих коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища).
Департаменту освіти і науки облдержадміністрації пропонується спрямувати 25,6 млн. грн, з яких левова частка буде використана на забезпечення виплати в повному обсязі заробітної плати працівникам професійно-технічних навчальних закладів – 21,5 тис. гривень.
Для вирішення питань соціального захисту населення збільшуються видатки на 7,5 млн.грн, з яких 4,5 млн.грн для надання допомоги населенню на дороговартісне лікування (2 млн), вирішення соціально-побутових питань (2 млн), а також на одноразову компенсацію виплати за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності (500,0 тис. гривень)
Також виділяється субвенція з обласного державного бюджету на виконання заходів окремих обласних програм.
Окремо директор Департаменту фінансів відмітив фінансування інфраструктурних проектів на території області.
Сергій Адамович нагадав, що в поточному році фінансування доріг здійснюється за рахунок декількох джерел.
Так, дороги державного значення фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, зокрема бюджетної програми «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування».
Також, в цьому році, запроваджено митний експеримент, тобто 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів зараховується до спеціального фонду обласного бюджету. За рахунок вказаного джерела в обласному бюджеті було передбачено 269,0 млн.гривень.
Проте, враховуючи збільшення надходжень митних платежів в поточному році до 400,0 млн.грн, відповідно збільшилися доходна та видаткова частини обласного бюджету до вказаної суми.
Переліки об’єктів, щодо яких проводиться експеримент з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування в області, вже сформовано Службою автомобільних доріг у Хмельницькій області, затверджено Мінінфраструктури та Укравтодором і погоджено з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
На завершення Сергій Адамович додав, що не все вдається вирішити відразу, але й фінансовий ресурс обласного бюджету досить обмежений, оскільки частина розподілених коштів напряму залежить від очікуваного в IV кварталі перевиконання дохідної частини. Тому, необхідно всім наполегливо попрацювати як над його наповненням, так і над ефективним і раціональним використанням бюджетних коштів.
Після інформації Сергія Пенюшкевича про основні особливості змін до головного фінансового документа за галузями, члени колегії без зауважень та пропозицій погодили проект рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік».
Проект бюджету надано обласній раді для розгляду та затвердження депутатами облради на п’ятнадцятій черговій сесії, пленарне засідання якої заплановане на 27 вересня ц.р.