В обласній раді експонується міні-виставка «МИТЬ ВЕСНИ»

Весна – це час оновлення та яскравих кольорів. У повітрі вже відчувається запах зелені і зовсім скоро, майже раптово, з’явиться цвіт на деревах і квіти в садках. А поки можна насолодитися квітами на полотнах. Бо хто краще може передати тривкість цвітіння та минучість весняної пори, як не імпресіоністи (від французького impression – «враження»)?

Міні-виставка «МИТЬ ВЕСНИ», яка експонується у фоє Будинку рад, представив комунальний заклад культури – Хмельницький обласний художній музей. Виставка знайомить із живописними квітковими натюрмортами та пейзажами відомого митця з Донеччини Андрія Кутани.

Художник мислить кольором, будує ним форму, демонструє свою здатність передавати суть зображуваного за допомогою яскравих фарб, енергійних об’ємних мазків, відчуття світла і тіні. У натюрмортах художник розкрився як тонкий лірик, який намагається відтворити різнобарв’я квітів, відобразити пульсацію життя, свій настрій, своє бачення навколишнього світу. Натхнення художнику дарує дивовижна краса України, особливо – рідної Донеччини. «Люблю малювати рідну природу в різних її проявах. Щоденно я створюю нове лише з однією метою, яку не змінила й не спаплюжила війна – дарувати радість, позитив і надію оточуючим мене людям», – зазначає Андрій Кутана.

Андрій Кутана народився 1962 року у м. Маріуполь, згодом переїздить у м. Слов’янськ, з 2022 – тимчасово мешкав у м. Хмельницький, наразі – у м. Харків. Закінчив Жданівський металургійний інститут (технолог виробництва); Державний педагогічний університет (м. Слов’янськ). Член Національної спілки художників України (2013), творчого об’єднання художників та народних майстрів України «Натхнення», Ліги діячів грецької культури «Галатея». Працює в галузі станкового живопису, акварелі та графіки.

Учасник численних міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок з 2004 року, серед яких: «Слов’янський вернісаж» (Слов’янський краєзнавчий музей);  «Духовність» (Донецький обласний художній музей, 2009); «Мальовнича Україна» (Український дім, м. Київ, 2010); І Міжнародна трієнале «Мандрівна філософія Сковороди» (2019), VII Всеукраїнська трієнале живопису (м. Київ, 2019), «Схід. Рівень свободи» (спільний виставковий проєкт Донецького обласного художнього музею (м. Краматорськ) та Хмельницького обласного художнього музею, 2022); «Маріуполь нескорений» (міжнародний виставковий проект, 2023), «Мандруючи світом» (персональна виставка, Хмельницький обласний художній музей», 2023).

Призер міжнародного конкурсу асоціації VATIKAM в номінації «Живопис» (м. Париж, 2015). Учасник організованого ХОХМ міжрегіонального пленеру митців Донеччини і Хмельниччини на базі Малієвецького обласного історико-культурного музею (с. Маліївці, 2022). На запрошення працював у музеї сучасного мистецтва у Варшаві (національна Галереї Мистецтв Захента (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki).

Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях України та зарубіжжя.

попередня статтяВикладачі освітніх закладів пройшли навчання з відкриття мультиспортивних клубів
наступна статтяЗнайомство з медичною реабілітацією: майбутні медики в центрі відновлення здоров’я