«Гендерна (не)рівність: від стереотипів до можливостей»

Під такою назвою у Хмельницькому національному університеті відбулася Всеукраїнська конференція, організована вищим навчальним закладом та найбільшою в Україні громадською організацією освітян «Прогресильні» за ініціативи факультету економіки і управління та гендерної комісії ХНУ.

На запрошення ректорату національного університету в обговоренні проблематики гендерної рівності взяла участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, яка відзначила важливість та актуальність теми сьогоднішнього зібрання.

«Мені сьогодні приємно бути серед вас – у стінах провідного закладу освіти нашої області, моєї Alma Mater, що об’єднав академічну спільноту, громадськість, активне студентство для обговорення надзвичайно важливої теми – теми гендерної рівності. Сьогоднішня зустріч – це не просто обговорення проблематики. Це крок до системного діалогу між університетом та регіональною політикою. Адже ефективна гендерна політика неможлива без спільного бачення, без спільнодії, – сказала Віолета Олександрівна. – Українські жінки – це уособлення сили. Вони – у Збройних силах, у волонтерських штабах, у класах, у лікарнях, у політиці, у науці, в бізнесі. Вони не лише долають виклики – вони створюють можливості. І коли ми кажемо «рівність», ми маємо на увазі не тільки рівність прав, а й рівність можливостей, рівність доступу, рівність визнання».

Віолета Лабазюк наголосила, що обласна рада готова бути партнером у впровадженні кращих практик гендерної політики, адже відкрита до співпраці з університетами, громадськими організаціями, молодіжними ініціативами, адже зміни починаються з діалогу – а стають реальністю завдяки спільній праці.

Мета заходу – визначити поточний стан гендерної рівності в Україні та безпосередньо в університетському середовищі, а також спільними зусиллями сформувати дієві інструменти для подолання наявних гендерних стереотипів і розширення можливостей для жінок у різних сферах суспільного життя.

В онлайн та офлайн режимі у роботі конференції взяли участь представники студентської спільноти, професорсько-викладацького складу, місцевої влади, бізнесу та громадських організацій, очільники комунальних закладів обласного центру, волонтери.

Актуальність проведення конференції зумовлена тим, що питання гендерної рівності належить до ключових пріоритетів демократичного розвитку України, її європейської інтеграції та створення справедливого суспільства рівних можливостей. Університетське середовище, як осередок формування свідомості майбутніх фахівців, має відігравати провідну роль у подоланні гендерних стереотипів і становленні нової генерації лідерів, які сповідують принципи рівності та поваги.

Під час заходу було презентовано результати комплексного опитування викладачів і студентів Хмельницького національного університету щодо стану гендерної рівності в університеті та Україні. Проведене дослідження дало змогу виявити ключові проблемні аспекти, а також запропонувати шляхи їх вирішення.

Також відбулася публічна дискусія з експертами: «Гендерна рівність: від стереотипів до можливостей». У режимі відкритого мікрофону говорили як подолати гендерні стереотипи через спільнодію.

попередня статтяЗробіть добру справу – здайте кров і врятуйте життя
наступна статтяВіолета Лабазюк: «Наш обов’язок – берегти та передавати наступним поколінням традиції та звичаї українського народу»