Обговорили виклики реалізації компетентнісного підходу в умовах реформи Нової української школи

Нещодавно у стінах Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбувся VII науково-практичний семінар «Компетентнісний вимір шкільної освіти в умовах Нової української школи». Захід об’єднав широке коло учасників: учителів-практиків, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, представників органів управління освітою області, студентів спеціальності «Освіта» та інших фахівців, зацікавлених у розвитку сучасної української школи.

Метою семінару став обмін досвідом, презентація ефективних педагогічних практик та професійне обговорення актуальних викликів, що виникають під час реалізації компетентнісного підходу в умовах реформи Нової української школи. Окрему увагу було приділено питанню оновлення змісту освіти, методам формування ключових та предметних компетентностей учнів, а також підтримці педагогів у період активних трансформацій.

З вітальним словом до учасників звернулася виконувачка обов’язків ректора академії, депутат обласної ради  Інна Шоробура, яка наголосила на важливості подібних професійних зустрічей та окреслила ті освітні втрати й труднощі, з якими зіткнулася НУШ унаслідок пандемії COVID-19 та повномасштабної війни. Також Інна Михайлівна підкреслила необхідність консолідації зусиль науковців, учителів і управлінців для забезпечення якісної та стійкої освітньої траєкторії українських школярів у сучасних умовах.

Семінар став майданчиком для змістовного діалогу, професійного збагачення та пошуку спільних шляхів удосконалення шкільної освіти, а отримані результати сприятимуть подальшому розвитку компетентнісного навчання в регіоні.

За інформацією Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

попередня стаття“Твоя кров може воювати. Стань донором”: працівники Хмельницької обласної ради долучились до національної кампанії
наступна статтяКроки назустріч ветеранам: фахівці  обласного ветеранського простору відвідали Нову Ушицю