7 грудня відбулося урочисте відкриття «Нобелівських днів» у Славутському обласному спеціалізованому ліцеї-інтернаті поглибленої підготовки в галузі науки. Уже третій рік поспіль у закладі цей захід розпочинається із Нобелівських читань, на які запрошуються викладачі провідних навчальних закладів нашого краю.
Олена Яківна, директор ліцею-інтернату, звернулась до усіх із вітальним словом і наголосила на тому, що розпочався важливий період, впродовж якого педагоги не тільки розвивають творчий потенціал майбутніх науковців, а й популяризують серед молоді Нобелівський рух. Це є першочерговим завданням Славутського ліцею-інтернату.
У цей день дирекція навчального закладу відзначила юних «нобеліантів» – переможців конкурсу-захисту МАН на Всеукраїнському рівні. Ліцейна родина пишається юними науковцями.
Цьогоріч розпочали Нобелівські дні науковці, студенти таких освітніх закладів: Національний університет «Острозька академія» із виступом: «Нобелівські лауреати у галузі економіки», Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія із цікавою темою: «Нобелівська премія як відображення сучасних соціокультурних реалій» та Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.
До змістовний та цікавих виступів-обговорень долучилися і педагоги Славутського ліцею-інтернату. А це вчитель фізики та асторономії, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист Віктор Людвигович Коваль, який ознайомив учасників Нобелівських читань із провісниками технологій майбутнього. Його наставниця, ліцеїстка 43 навчальної групи Юлія Пізнюр, поділилася враженнями про участь у Всеукраїнському конкурсі « Майбутнє України» та презентувала свій винахід.
Про творчість відомого композитора, поета і гітариста, минулорічного номінатна в галузі літератури Боба Ділана розповіла вчитель зарубіжної літератури Ольга Олексіївна Ковальчук, а неймовірний театральний етюд «Моя музика» розкрив усі таємниці життя і творчості нобеліанта.
З нагоди третього відкриття Нобелівських днів струнний квартет Хмельницької обласної філармонії подарував усім глядачам чудову музичну програму «Від минулого до сучасності», яка і стала гарним завершенням зустрічі учнів та науковців.
Нобелівські читання – це перший крок на шляху до наукових відкриттів. Впродовж цього місяця та наступного року кожен ліцеїст матиме змогу проявити свої творчі здібності, взявши участь у підготовці та захисті науково-дослідницьких робіт. Переконані, що більшість із них отримає визнання не лише на рівні навчального закладу, а й на рівні області і навіть України.
За матеріалами Славутського обласного
спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки