Обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»

Днями на Городоччині відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура-2026: Городоцька Січ» (середня вікова категорія).

У заходах взяли участь 11 роїв середньої вікової категорії від територіальних громад Хмельницької області – а це 110 активних та вмотивованих учасників.

З привітанням учасників від Хмельницької обласної ради виступив перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук.

У програмі Гри були змагання та конкурси, які поділялись на залікові: «Інтелектуальна гра-вікторина «Відун», «Стрільба з пневматичної зброї», «Смуга перешкод», «Метання гранати», «Домедична допомога. Рятівник» та обов’язкові – творчо-мистецький звіт «Ватра», «Перетягування линви», «Впоряд», «Бівак» (таборування).

Учасники пройшли вишколи – «Ранкова та вечірня збірки у форматі «Козацьке коло». Церемоніал», «Заходи охоронного порядку з осавульської служби», «Орієнтування на місцевості та топографія», «Тактична підготовка. Дії підрозділу бою», «Домедична допомога. Рятівник».

Неймовірні враження джури отримали від майстер-класів, які провели для них представники  Державної прикордонної служби України, Державної служби надзвичайних ситуацій, Національної поліції, 8 полку ССО.

Під час таборування щоденно організовувалася та здійснювалася Добра справа роїв – плетіння маскувальної сітки та волонтерська допомога ЗСУ.

Табір працював згідно розпорядку дня, який, крім програми Гри, включав в себе спортивно-оздоровчі елементи (ранкова руханка, спортивні ігри, козацькі змагання), заходи культурно-естетичного напрямку (конкурси та розважальні вечори), зустрічі з ветеранами та учасниками бойових дій.

Переможцем ІІ (обласного) етапу Гри – «Джура-2026: Городоцька Січ» (середня вікова категорія) став рій «Подільські соколи» КЗ ЗСО «Ліцей №6 імені Назара Макаренка» Хмельницької міської територіальної громади, який буде представляти Хмельниччину на ІІІ етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

ІІ місце в обласному етапі Гри здобули:

  • рій «Козацька чайка» Волочиського Будинку дитячо-юнацької творчості Волочиської міської ради;
  • рій «Молода Січ» ОЗ «Городоцький ліцей № 4» Городоцької міської ради.

ІІІ місце здобули:

  • рій «Соколи» Шепетівського НВК № 3 Шепетівської міської ради;
  • рій «Січовики» Сутковецького ліцею імені Романа Лабаня Ярмолинецької селищної ради;
  • рій «Січові стрільці» Солобковецького ліцею Солобковецької сільської ради.

Всі учасники роїв були нагородженні пам’ятними дипломами, переможці та призери – грамотами, пам’ятними медалями, цінними призами та подарунками.

За інформацією ХОЦКТЕВУМ

попередня статтяНа практичний вебінар запрошуються представники територіальних громад