Сьогодні, 1 серпня, перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук взяла участь у координаційній нараді керівників правоохоронних органів Хмельниччини, яку провів прокурор області Олег Синишин.
У роботі заходу, на якому обговорили стан попередження та протидії злочинності, також взяли участь голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, представники відповідних підрозділів усіх правоохоронних органів регіону, а також працівники апарату прокуратури області та місцевих прокуратур.
У своєму виступі перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук акцентувала увагу присутніх, що в умовах реформування до правоохоронних органів висуваються нові підвищені вимоги, ставляться більш складні завдання, які вимагають величезної напруги сил і готовності слідувати своєму професійному обов’язку.
«Сьогодні у розпорядженні правоохоронних органів сучасні та дієві механізми боротьби зі злочинністю, які сприяють підвищенню оперативності, ефективності та справедливості кримінального судочинства. І у мене немає сумнівів, що правоохоронні органи Хмельниччини готові відповідно до вимог часу вдосконалювати свою роботу. Адже правоохоронці області завжди були ефективним інструментом викриття правопорушень та боротьби з організованою злочинністю. Ми розуміємо, що попереду у вас ще більше важливих завдань. Саме тому обласна рада з розумінням ставиться до покладених на вас обов’язків, завжди сприяє вирішенню поставлених суспільством перед вами завдань», – наголосила Неоніла Вячеславівна.
Як зазначила посадовець, в області діє Комплексна програма профілактики право-порушень та боротьби зі злочинністю на території Хмельницької області на 2016-2020 роки. Протягом 2016-2017 років на здійснення заходів програми з обласного бюджету було виділено один мільйон 232 тисяч гривень. Ще на один мільйон 916 тисяч гривень профінансовано реалізацію заходів вже у нинішньому році. Окрім того впроваджується Програма покращення координації та повсякденної (оперативної) діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку на території Хмельницької області на 2016-2020 роки.
Разом з тим, правоохоронці краю постійно координують свою діяльність з органами місцевого самоврядування. Прикладом такої співпраці можна назвати і проведення у цьому році Головним управлінням національної поліції в області для представників місцевого самоврядування та правоохоронців конференції на тему «Поліція і громада: співпраця у цілях безпеки».
Не стоять осторонь питання безпеки громадян, за словами Неоніли Андрійчук, і органи місцевого самоврядування краю. Зокрема, в Колибаївській об’єднаній територіальній громаді Кам’янець-Подільського району створено поліцейську станцію, що стало можливим завдяки співпраці поліції та ОТГ з Консультативною місією Європейського Союзу. Сьогодні у рамках реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади одним із напрямків, який впроваджується в ОТГ, є реалізація створення сучасних центрів безпеки, які дадуть можливість громадам повноцінно убезпечити життя та здоров’я своїх мешканців.
На завершення свого виступу Неоніла Андрійчук зазначила, що обласна рада готова й надалі до співпраці задля підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів області в сфері попередження та протидії злочинності.
Прокурор області Олег Синишин акцентував увагу учасників заходу на тому, що протидія злочинності та корупції залишається незмінним пріоритетом у роботі правоохоронців краю.
Завдяки проведеній роботі знижено загальний ріст злочинності. Меншою від загальнодержавної є питома вага особливо тяжких та тяжких кримінальних правопорушень. Високим є відсоток розкриття кримінальних правопорушень.
Завдяки вжитим організаційним та практичним заходам правоохоронними органами області виявлено та знешкоджено 5 організованих злочинних груп, загальною чисельністю 18 осіб. Обвинувальні акти у всіх кримінальних провадженнях скеровано до суду.
Досягнуто зменшення рівня підліткової злочинності, неповнолітніми вчинено уполовину менше злочинів.
Правоохоронці Хмельниччини розкрили усі умисні вбивства, вчинені у цьому році на території області.
Органами досудового розслідування до суду скеровано майже 1,8 тисяч обвинувальних актів у кримінальних провадженнях.
Прокуратурою спільно з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжується цілеспрямована робота з виявлення корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. Органами досудового розслідування до суду скеровано обвинувальні акти у 31 кримінальному провадженні про вчинення корупційних злочинів. Окрім цього, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено і направлено до суду протоколи про вчинення 169 адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за вчинення 78 з яких судом уже прийнято рішення про притягнення осіб до відповідальності.
До суду скеровано 17 обвинувальних актів про кримінальні правопорушення у бюджетній сфері та 5 – у сфері земельних правовідносин.
За результатами досудового розслідування відшкодовано понад 4 млн. грн збитків, завданих злочинами.
«Незважаючи на зменшення злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту більш як на третину, зросло число таких порушень зі смертельними наслідками» – висловив занепокоєння прокурор області.
Олег Синишин зауважив, що якраз тут необхідна належна профілактична робота патрульної поліції та груп швидкого реагування. Особливо це стосується забезпечення контролю швидкісного режиму, насамперед в населених пунктах.
Спостерігається тенденція до збільшення кількості злочинів проти життя і здоров’я особи, грабежів, вимагань, крадіжок, а тому прокурор області зосередив увагу на необхідності посилення превентивної діяльності на цих напрямах.
Очільник відомства акцентував увагу на головних пріоритетах у роботі та поставив вимогу посилити протидію корупційним проявам, зловживанням у бюджетній сфері, у тому числі під час використання бюджетних коштів, виділених на будівництво та ремонт автомобільних доріг, незаконним оборудкам із землею та лісовими ресурсами, протидії організованій злочинності.
Після обговорення учасники наради надали свої пропозиції щодо шляхів вирішення порушених проблем, на підставі яких розроблено комплекс додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження злочинності.
У підготовці матеріалу використано інформацію
прес-служби прокуратури Хмельницької області