В обласній раді розпочали звітувати керівники об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області про свою діяльність у 2019 році.
Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний провів засідання комісії з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності обласних закладів культури.Михайло Загородний переконаний, що проведення балансових комісій є своєрідним стимулом для керівників закладів вдосконалити фінансово-господарську діяльність об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. За словами посадовця, під час проведення засідань обласна рада, як орган управління обласною комунальною власністю, не лише аналізує стан матеріально-технічної бази закладів, виробничо-фінансові показники діяльності, а й менеджерські якості керівника та нові креативні підходи до роботи щодо оптимізації витрат та збільшення доходів об’єктів обласної комунальної власності.
Про фінансово-господарську діяльність галузі «Культура» за 2019 рік та перспективні завдання на поточний рік членів комісії цьогоріч вже вдруге, поінформувала начальник культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Ірина Трунова.
Зокрема, вона зазначила, що на утримання мережі тринадцяти обласних закладів культури у минулому році з обласного бюджету спрямовано 137 млн. 523,7 грн, видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв профінансовано в сумі 3 млн. 148,4 тис. гривень.
З бюджету розвитку на фінансування капітальних видатків установ культури і мистецтва було виділено кошти в сумі 12 млн. 958, 9 тис. гривень.
За рахунок коштів обласного бюджету забезпечено відвідування 282 тисячами глядачів театрів та філармонії, обслуговування 84,2 тисяч користувачів бібліотек, відвідування 204,7 тисячами осіб музеїв та заповідників, проведення 108 культурно-освітніх заходів, навчання 562 студентів у вищих навчальних закладах освіти І та ІІ рівнів акредитації – Хмельницькому музичному коледжі імені В.Заремби та Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтва.
Ірина Трунова наголосила, що минулоріч в обласних закладах культури значно зросли надходження від надання платних послуг, які керівники спрямовують на забезпечення першочергових потреб для роботи закладів.
Серед основних пріоритетних завдань, окрім іншого, на поточний рік Ірина Миколаївна виокремила завершення реставрації державного історико-культурного заповідника «Межибіж» та збереження об’єктів культурної спадщини області.
Впродовж дня члени балансової комісії заслухали керівників та головних бухгалтерів тринадцяти комунальних закладів культури, управління якими здійснює обласна рада, а саме – обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, обласної філармонії, обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, академічного обласного театру ляльок, обласного краєзнавчого музею, обласного літературного музею, обласного художнього музею, обласної універсальної наукової бібліотеки, обласної бібліотеки для юнацтва, обласної бібліотеки для дітей імені Т.Шевченка, Хмельницького музичного коледжу імені В.Заремби, Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтва та обласного літературно-меморіального музею М.О.Островського.
Члени балансової комісії – керівництво та депутати обласної ради, представники облдержадміністрації звертали увагу керівників та головних бухгалтерів обласних закладів культури, окрім обсягів надходжень від основної діяльності установ, безпосередньо на обсяги залучених позабюджетних коштів, а також на економію витрат за споживання комунальних послуг. Разом з тим, члени комісії цікавилися про перспективи розвитку закладів та завдання на 2020 рік.
Також увага зосереджувалася на передбаченні капітальних видатків обласного бюджету з метою забезпечення належних умов діяльності обласних закладів культури.
За результатами заслуховування звітів, діяльність усіх установ культури обласної комунальної власності члени комісії визнали задовільною.
Окрім того, деякі керівники та бухгалтери отримали рекомендації щодо удосконалення діяльності закладів культури.