Щорічно, вже традиційно, у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відзначають Тиждень науки.
У цьому році, впродовж минулого тижня у зв’язку із карантином заходи відбулися в режимі онлайн, відеоконференцій (Zoom).
12 травня 2020 року відбулася всеакадемічна (дистанційна) студентська науково-практична конференція «Студентська молодь у педагогічній науці».
Тематика доповідей учасників заходу засвідчила актуальність вивчення різних галузей науки. Учасники конференції мали гарну нагоду замислитись про роль науки в нашому житті.
Цього ж дня відбулася науково-практична студентська інтернет-конференція «Сучасні проблеми германської філології та методики викладання іноземних мов».
Наукові напрями конференції: проблеми лінгвістики тексту та дискурсу; семантика та прагматика мовних одиниць; перекладацька традиція та перекладознавство; літературознавство та міжкультурна комунікація; сучасні технології викладання мови та літератури в умовах євроінтеграції.
Відбулося засідання наукового гуртка «Обговорюємо проблему» за напрями: стейкхолдерський підхід у забезпеченні якості вищої освіти; щодо обговорення проекту Концепції освіти дітей раннього та дошкільного віку.
У середу, 13 травня,у відбулася презентація збірника наукових праць магістрів денної та заочної форм навчання зі спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Музичне мистецтво» за результатами виробничої практики; вебінар «Особливості використання програмно-методичного комплексу «Впевнений старт» при підготовці майбутніх магістрів дошкільної освіти».
У вебінарі взяли участь почесні гості: співавтор освітньої системи «Впевнений старт», провідний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН, доктор педагогічних наук, професор Гавриш Н.В.
14 травня викладачі ХГПА взяли участь у науково-практичному семінарі «Науково-інформаційний супровід модернізації та реформування освіти й науки» (спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О. Сухомлинського).
Основними напрямами обговорення були: стратегії інноваційного розвитку бібліотек у контексті трансформаційних процесів сучасності; перспективи інтеграції наукових бібліотек із закладами освіти, науки й культури; створення інформаційних аналітичних та узагальнюючих документів засобами вітчизняних і світових наукометричних систем; особливості сучасної аналітичної та бібліографічної діяльності бібліотек, закладів освіти і наукових установ у векторі науково-інформаційного супроводу освіти й науки.
Проведена спільна студентська панельна веб-дискусія за участю Державного архіву Хмельницької області та ХГПА: «Місце та роль Державного архіву Хмельницької області в міжнародній спільноті архівів Європи», присвячена Дню Європи в Україні.
Методичний семінар «Підготовка майбутніх фахівців дошкільної освіти в умовах ХГПА» проведено за напрямами: особливості підготовки майбутніх вихователів дітей дошкільного віку в умовах освітнього процесу; дистанційне навчання на факультеті дошкільної освіти та психології в умовах карантину.
Проведено презентацію навчального посібника доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Шоробури І.М. «Державно-громадське управління: зарубіжний досвід».
Пізнавальним було проведення вебінару «Академічна доброчесність у наукових дослідженнях та освітній діяльності».
15 травня відбулись міжвузівська науково-практична (дистанційна) конференція «Актуальні проблеми соціальної роботи: виклики сучасності»; дайджест дипломних проектів студентів «Пріоритети наукових досліджень в галузі дошкільної освіти: теоретична та практична цінність»; IV Міжвузівська (дистанційна) науково-практична конференція «Практична психологія ХХІ ст.: проблеми та перспективи» (до 145-ї річниці від дня народження засновника аналітичної психології Карла Гюстава Юнга); вебінар: «Цифрові ідентифікатори в науці: створення, використання та вплив на розвиток дослідника».
У вебінарі взяли участь студенти, аспіранти, науково-педагогічні працівники Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, а також інших закладів Науковий відділ академії продовжує сприяти підвищенню наукового рівня викладачів та закликає усіх долучатися до заходів, які організовуються і проводяться його керівництвом та працівниками.
16 травня 2020 року проведено VIII Всеукраїнську інтернет-конференцію «Актуальні проблеми сучасної культурології та філософії: постмодерна парадигма
Основними напрямами роботи конференції були: динаміка розвитку міжкультурної комунікації в глобалізованому суспільстві; особливості постмодерністського світосприйняття крізь призму сучасних культурологічних досліджень; мова художнього тексту як універсальний інтеркультурний код; синергія класичних та інноваційних технологій навчання у сучасному освітньому просторі. Конференція відбувалася дистанційно, в Zoom. Зміна формату тільки розширила географію заходу, участь у якому взяли вітчизняні фахівці з провідних вишів України та Польщі – 117 учасників.
Проведено Всеукраїнська (з міжнародною участю) науково-практична конференція «Актуальні проблеми виховання, розвитку та навчання дітей передшкільного віку крізь призму освіти для сталого розвитку».
За матеріалами ХГПА