Саме цього дня 1919 року дві суверенні українські держави – Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об’єдналися в самостійну соборну державу. Акт Злуки був проголошений на Софійському майдані в Києві. Це символічний документ, який окреслив географічні та ментальні контури єдиної України.
Сьогодні на межі Хмельницької та Тернопільської областей, чергову річницю Дня соборності України відзначили святковою ходою на мосту єднання. О 12 годині відбулась зустріч делегацій від двох областей, у якій взяли участь заступник голови обласної ради Валерій Лесков, заступники голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко та Валерій Олійник, голова Волочиської райради Сергій Пазюк, голова Волочиської райдержадміністрації Володимир Сергійчук, керівництво Тернопільської області та Підволочиського районів, священики – представники різних релігійних конфесій, народні депутати України, громадськість.
У святкових урочистостях взала участь і делегація виконавчого апарату обласної ради.
Після традиційного обміну короваями на мосту відбулось з’єднання Державного Стягу. Два кольори нашого прапора з’єднали в один стяг – жовту частинку принесли з Тернопільщини, синю – з Хмельниччини.
Під час урочистостей, які цьогоріч відбувалися у Підволочиську, хвилиною мовчання присутні пом’янули Героїв Небесної Сотні, військовослужбовців та учасників добровольчих загонів, які поклали життя, захищаючи цілісність та соборність України, усіх, хто боровся за незалежність нашої держави. Учасники урочистої ходи поклали корзини квітів до пам’ятника Т. Шевченку, Ангелу Хоронителю та меморіальних дощок учасникам АТО, які загинули за територіальну цілісність держави.
Священнослужителі із Підволочиська та Волочиська склали спільну молитву за єдину, соборну та вільну Україну.
У своєму вітальному слові Валерій Лесков наголосив: «Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як в останні роки. Протягом останніх років десятки тисяч воїнів, сотні тисяч волонтерів, мільйони й мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. Сьогоднішні наші урочистості підтверджують, що ми живемо в єдиній незалежній державі і жодна сила не розколе нас на ворогуючі табори, бо саме слово «соборність» означає добровільне єднання людей на засадах демократії та взаємоповаги».
Після урочистостей спільна п’ятитисячна колона пройшла святковою ходою Підволочиськом.
Відзначення Дня Соборності України завершилося святковим концертом, у якому взяли участь творчі колективи з обох областей.