25 березня виповнюється 22 роки із дня загибелі видатного політичного і громадського діяча, засновника і лідера “Народного Руху України” В’ячеслава Чорновола. Сьогодні у Хмельницькому з цієї нагоди відбулось покладання квітів до погруддя В’ячеслава Максимовича. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять видатного українця заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук, однопартійці на чолі з головою обласної організації НРУ Ігорем Клюсом, молодь та громадськість міста.
Учасники меморіального заходу вшанували світлу пам’ять В’ячеслава Чорновола хвилиною мовчання, поділилися думками та спогадами про видатного лідера національної боротьби, наголосивши на його визначній ролі в утвердженні незалежності України.
Виступаючи від імені керівництва обласної ради, заступник керівника виконавчого апарату ради Тетяна Зеленко сказала:«В’ячеслав Чорновіл – це людина, яка насправді наблизила незалежність України, яка, ставши на нелегкий шлях боротьби, йшла вперед і вела за собою мільйони інших. У нас є державні символи – Прапор, Герб, Гімн, а Чорновіл — це Людина-символ. Саме тому ми маємо берегти пам’ять про нього і передавати її нашим спадкоємцям».
Як відомо, В’ячеслав Максимович Чорновіл — український політик, публіцист, політв’язень СРСР, Герой України. Разом з іншими діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, ініціатор створення Української гельсінської спілки. За “антирадянську пропаганду” перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні 17 років. Був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.
Чорновіл загинув у автомобільній катастрофі 25 березня 1999 року. Автомобіль, у якому лідер Руху повертався з Кіровограда, на великій швидкості врізався у вантажівку з причепом, що розверталася.
У цій автокатастрофі загинув також водій Чорновола Євген Павлов. Прес-секретар лідера НРУ Дмитро Понамарчук був госпіталізований з важкими травмами. Чоловік, який перебував за кермом вантажівки, у ДТП серйозних травм не отримав. Однак через деякий час і він помер, за офіційною версією, внаслідок інфаркту. Однак ряд ЗМІ поширили інформацію, що причиною його смерті могло стати навмисне отруєння.
Низка політиків заявили про можливість того, що вантажівка на нічній трасі з’явилася не випадково. Слідство встановило, що причиною загибелі Чорновола став нещасний випадок, проте з часом розслідування справи було відновлено.
Згодом Генпрокуратура повністю реабілітувала водія В’ячеслава Чорновола Павлова, якого звинувачували у порушенні правил дорожнього руху, що призвели до смерті політика.
Обставини ДТП, в якій загинув Чоpновіл, досі розслідуються Генеральною прокуратурою України.