Віолета Лабазюк: «Одна з найхарактерніших рис українців – це вміння єднатися»

Сьогодні, коли наші мужні воїни захищають нашу землю, нашу гідність, нашу історію, кожен з нас є воїном на своєму місці. Кожен небайдужий зараз робить усе, аби наблизити нашу перемогу над російським агресором.

З перших днів війни активно включилися у волонтерство і комунальні заклади обласної ради. Вони підтримують військових, які захищають нас, допомагають тимчасово переміщеним особам, які через бойові дії у своїх містах та селах  змушені переїхати на Хмельниччину.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк відвідала низку закладів обласної комунальної власності, аби поспілкуватися з волонтерами та висловити їм слова щирої вдячності за їхню працю на благо військових та переселенців. Поцікавилася у керівників закладів, що їм першочергово потрібно для належної організації своєї волонтерської діяльності.

Активну волонтерську роботу в умовах воєнного стану здійснюють викладачі та студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Вони готують їжу, збирають гуманітарну допомогу для вимушених переселенців, плетуть маскувальні сітки, приймають внутрішньо переміщених осіб та створюють для них комфортні умови перебування.

За словами ректора Інни Шоробури, викладачі кафедри психології гумпедакадемії надають волонтерську психологічну допомогу всім, хто її потребує. До даної діяльності активно долучаються й студенти-психологи. Психологічна допомога надається на базі академії, а також у приватних центрах та консультативних кабінетах в режимі онлайн та офлайн. З метою розширення аудиторії людей, які потребують психологічної підтримки, створено телеграм канал, де активно долучились до діяльності психологи з інших міст та навчальних закладів. Там психологи пишуть пости, розробляють плакати, надають рекомендації, пропонують різноманітні психологічні техніки для самодопомоги у кризових станах.

З перших днів війни гуманітарно-педагогічна академія є місцем для ночівлі майже сотні тимчасово переміщених осіб, які транзитом проїжджають нашу область. Для них працівниками академії створені належні безкоштовні умови перебування та харчування.

Відвідала Віолета Лабазюк волонтерський центр, який діє у Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова.

За словами  проректора Алли Івановської, пріоритетом діяльності центру є надання допомоги переселенцям та військовим. Студенти, працівники університету та небайдужі хмельничани допомагають плести маскувальні сітки для потреб військових формувань. Також на базі волонтерського центру організовано збір продуктів харчування, медикаментів, різноманітного одягу та засобів гігієни. Товари першої необхідності та одяг передається на дислокації, де розміщуються тимчасові переселенці. Близько 3 тонн продуктів харчування передано польовому учбовому центру хмельницької прикордонної академії.

Окрім того, на базі Юридичної клініки Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова – комунального закладу обласної ради, відкрито волонтерський центр з надання правової допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Для отримання правової допомоги можна звертатися за телефоном 068-44-10-596 або на електронну пошту Юридичної клініки: uk@univer.km.ua.

«Хмельничани активно волонтерять, підтримують військових та забезпечують надійний тил для тих, хто боронить Україну! Адже одна з найхарактерніших рис українців – це вміння єднатися заради спільної перемоги. Всі ми маємо розуміти, що зараз немає більшої чи меншої допомоги, бо кожна – надзвичайно важлива! Об’єднуючи наші зусилля ми робимо одну спільну справу – захищаємо нашу державу від російських окупантів!», – зазначила Віолета Лабазюк.

Відповідно до звернень керівників Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова і Хмельницькому обласному театрі ляльок була надана необхідна допомога.

Голова обласної ради також відвідала Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни, управління яким здійснює обласна рада, та перевірила готовність медичного закладу до роботи у воєнний час.

Наразі госпіталь готовий приймати пацієнтів та надає багатопрофільну високоспеціалізовану медичну допомогу.

За словами головного лікаря Оксани Бочкарьової, на сьогодні заклад забезпечений усім необхідним діагностичним та медичним обладнанням для надання медичної допомоги; укладений договір з Національною службою здоров´я України за 7 пакетами надання медичних послуг.

За результатами виїзду голова обласної ради доручила головному лікарю госпіталю надати перелік необхідних препаратів та обладнання, які потрібно ще придбати для потреб закладу.

 

 

попередня статтяХмельниччина об´єдналася заради перемоги!
наступна статтяНаправили гуманітарну допомогу для Миколаївської та Запорізької областей