Сьогодні за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк, начальника обласної військової адміністрації Сергія Гамалія і його заступника Сергія Тюріна відбулася зустріч з представниками бізнесу області.
Метою зустрічі стало анонсування створення Координаційного штабу при обласній військовій адміністрації, який є консультативно-дорадчим органом, утвореним для підтримки суб’єктів підприємницької діяльності в умовах воєнного стану. Керівником штабу призначено Олександра Буханевича.
Віолета Лабазюк подякувала бізнесовим структурам Хмельниччини, які забезпечують надійний тил для Збройних сил України та тих регіонів, які опинилися на межі гуманітарної кризи.
Варто зауважити, що сьогодні Кабінет Міністрів України спільно з профільними міністерствами активно працює над вирішенням нагальних питань для максимального відновлення бізнесу та у свою чергу підтримки економіки в нашій державі.
Принагідно Віолета Лабазюк звернулася до представників бізнесу області по можливості взяти участь у проєкті Уряду щодо перенесення у наш регіон виробничих потужностей підприємств із територій, де нині тривають бойові дії.
«Прохання максимально використати незадіяні майнові комплекси та земельні ділянки та надати свою підтримку цим підприємствам, які розвиватимуться і постачатимуть продукцію по всій Україні», – зазначила голова обласної ради.
Окрім того, суттєвою є підтримка державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Після переформатування програми Кабміном, сьогодні кожен підприємець може отримати кредит під 0% в розмірі до 60 мільйонів гривень, а відсотки перед банком сплачуватиме держава.
На ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування ресурсів для виробництва сільськогосподарської продукції задля недопущення продовольчої кризи в Україні спрямована й всеукраїнська ініціатива «Сади Перемоги».
Основними завданнями Координаційного штабу при обласній військовій адміністрації є:
- інформаційна та консультативна підтримка суб’єктів підприємницької діяльності області;
- підготовка пропозицій щодо підтримки підприємництва, у тому числі ініціювання чи розробка проєктів актів органів виконавчої влади області, а також проєктів звернень та запитів до центральних органів державної влади;
- підготовка пропозицій стосовно удосконалення чинного законодавства України щодо провадження діяльності суб’єктами підприємництва в умовах воєнного стану;
- сприяння налагодженню ефективної взаємодії держави із суб’єктами підприємництва, їх громадськими об’єднаннями в умовах воєнного стану;
- розгляд інших питань та надання рекомендацій щодо розвитку підприємництва.