Обговорили виклики для місцевого самоврядування в умовах повномасштабної війни

22 вересня заступник голови обласної ради Валентин Соколюк взяв участь у засіданні круглого столу «Російсько-українська війна та її впливи на міжмуніципальне і міжрегіональне співробітництво: механізми та інструментарій розвитку територій».

Захід відбувся у Чернівецькій обласній раді у рамках міжнародної наукової конференції «Муніципальні читання імені Антона Кохановського».

Виклики для місцевого самоврядування, які постали в умовах повномасштабної війни, обговорили під час круглого столу у Чернівецькій обласній радіВід імені керівництва та депутатського корпусу обласної ради Валентин Соколюк привітав учасників та організаторів конференції і круглого столу, присвячених темі міжрегіонального співробітництва в умовах російсько-української війни,  наголосивши на важливості Меморандуму про співпрацю, який був підписаний у січні цього року між Хмельницькою, Тернопільською та Чернівецькою обласними радами.

У своєму виступі Валентин Соколюк зазначив: «Переконаний, що саме дискусії, обмін досвідом, стануть імпульсом для розвитку міжрегіонального та міжмуніципального співробітництва в умовах війни. Хмельниччина, як і інші західні регіони, є гуманітарним хабом, який налагоджує співпрацю з міжнародними організаціями задля допомоги переселенцям, шляхом залучення дороговартісного медичного обладнання, медикаментів, продуктів харчування та товарів першої необхідності. У нас багато спільних завдань».

Перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор зауважив зазначив, що  важливим напрацюванням засідання круглого столу є рекомендації органам місцевого самоврядування та виконавчої влади які вони зможуть використовувати у своїй діяльності під час ухвалення управлінських рішень.

Участь у засіданні круглого столу взяли також керівники Тернопільської та Івано-Франківської обласних рад, науковці, представники місцевого самоврядування та іноземні партнери з Румунії.

Науковці, експерти, публічні службовці та громадські діячі обговорили актуальні питання місцевого самоврядування й муніципального управління в умовах викликів національній та глобальній безпеці, проаналізували розвиток взаємодії влади та інститутів громадянського суспільства, обмінялися досвідом та кращими практиками розвитку територіальних громад у контексті євроінтеграційних процесів.

Міжнародна наукова конференція «Муніципальні читання імені Антона Кохановського» організована Чернівецькою міською радою спільно з Чернівецькою обласною радою, Чернівецьким регіональним центром підвищення кваліфікації, кафедрою політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії.

Довідка.

Муніципальні читання присвячені відомому на Чернівеччині управлінцю, громадському та політичному діячу Антону Кохановському. Він був головою Буковинської палати адвокатів, депутатом першого складу міської ради, бургомістром, депутатом Буковинського ландтагу (сейму), заступником крайового старости (голови ландтагу), крайовим старостою, послом (депутатом) Державної Ради Австрії (парламенту).

Антон Кохановський послідовно відстоював інтереси Чернівців як на крайовому, так і на державному рівнях. Він лобіював проект заснування Чернівецького університету. З його ініціативи було споруджено будівлю Буковинського ландтагу. А.Кохановський організував будівництво водогінної системи, каналізації й електростанції, а також організував проведення в місті електрифікації та трамвайного руху, покриття вулиць бруківкою. Вінцем діяльності бургомістра стало спорудження нового театру. Все це призвело до того, що на початку XX ст. Чернівці набули того європейського вигляду, яким громадяни міста пишаються і понині.

попередня статтяЗ робочим візитом Хмельниччинну відвідав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет
наступна статтяЗ жовтня запрацює оновлена програма пільгового іпотечного кредитування