Про підсумки проходження опалювального сезону 2016/2017 року говорили сьогодні на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яку провів голова ОДА Олександр Корнійчук. У роботі колегії взяла участь і перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук.
Члени колегії детально проаналізували проходження цього опалювального сезону та стан розрахунку теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ. Заступник начальника управління житлово-комунального господарства ОДА Григорій Ващук також доповів присутнім про організацію підготовки об’єктів житлово-комунального господарства і соціальної сфери до роботи в зимовий період 2017/2018 року. За його словами, при підготовці до нового опалювального сезону об’єктів соціальної сфери та житлового фонду особливої уваги потребують заходи з енергозбереження, ремонту та утепленню фасадів, покрівель, вікон, внутрішньо-будинкових систем опалення та гарячого водопостачання, оснащення інженерних вводів багатоповерхових будинків та об’єктів соціальної сфери засобами обліку та регулювання споживання теплової енергії.
Директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич інформував про внесення змін до обласного бюджету. Дане питання буде розглядатись депутатами і на черговій сесії обласної ради 24 травня 2017 року.
Директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Власюк інформувала членів колегії про стан здійснення соціальної роботи центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Станом на 1 квітня 2017 року в області функціонує 22 центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в яких працює 238 спеціалістів, 4 державних соціальних заклади – 48 спеціалістів. За звітний період до центрів звернулося 22658 сімей, що на 18% більше ніж у 2015 році. На 5% зросла кількість сімей, охоплених соціальними послугами, і становить 17664 сім’ї. База даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, становить 6252 сім’ї, що на 7% більше ніж у 2015 році. За результатами роботи з уразливими категоріями населення 5494 особам оформлено документи, 3160 – вирішено житлово-побутові проблеми, налагоджено соціальні зв’язки – 3785, влаштовано на навчання – 570, працевлаштовано – 980, залучено до реабілітаційних програм – 627, надано допомогу в лікуванні – 1310, психологічну допомогу – 7967, допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами – 3138 особам тощо.
Особливу зацікавленість у присутність викликала інформація директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Якова Цуглевича щодо реалізацію в області Урядової програми “Доступні ліки”.
Програма передбачає безкоштовний або з частковою доплатою відпуск лікарських засобів під час амбулаторного лікування хворих із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою за рецептами лікарів через аптечні заклади з подальшим відшкодуванням вартості їх за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
При державному регулюванні цін на лікарські засоби пріоритетність надано лікуванню цих хвороб, так як саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Зокрема, смертність від серцево-судинних хвороб становить 65% від загальної смертності населення в Україні та області.
За даними медичної статистики за 2016 рік в області на диспансерному обліку перебувають 519 452 хворих на серцево-судинні хвороби, 33 573 особи – хворі на цукровий діабет ІІ типу і потребують цукрознижуючих таблетованих лікарських засобів, та 5 756 хворих на бронхіальну астму.
Затверджено Порядок відшкодування вартості цих лікарських засобів. Відповідно до рішення Хмельницької обласної ради від 23.12.2016 року № 49-9/2016 “Про обласний бюджет на 2017 рік” видатки на такі цілі затверджено в обласному бюджеті на загальну суму 16 млн. 605,4 тис. гривень.
Аналіз стану організації роботи за Урядовою програмою “Доступні ліки” в області свідчить, що всі центри первинної медико-санітарної допомоги розпочали активну роботу щодо її реалізації. У виписці рецептів беруть участь 712 лікарів первинної ланки. На 18 квітня 2017 року виписано 19 886 рецептів. Проблемним питанням є відсутність в аптечній мережі повного асортименту лікарських засобів, які зазначено у відповідному реєстрі. У частині амбулаторій загальної практики в сільській місцевості, де відсутні аптечні пункти, відпуск лікарських засобів проводиться шляхом реалізації ліків медичними працівниками.
За результатами колегії було прийнято відповідні рішення та надано необхідні доручення задля усунення недоліків у роботі.