Депутати облради заслухали звіт Михайла Загородного про діяльність у 2016 році

23 березня на першому пленарному засіданні одинадцятої сесії голова обласної ради Михайло Загородний прозвітував про роботу у минулому році. «Готуючи свій перший публічний звіт перед радою, усією громадою області, який передбачений Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», я вирішив приділити особливу увагу підсумкам нашої роботи у звітний період – за рік, що минув, – зробити висновки та визначити пріоритети подальшої діяльності Хмельницької обласної ради. Адже саме від ефективності роботи усього депутатського корпусу та колективу представницького органу залежать результати наших спільних зусиль та оцінка їх виборцями», – зазначив Михайло Васильович.

Очільник ради подякував громаді й депутатам, які довірили йому очолити найвищий представницький орган Хмельниччини.

У своєму виступі Михайло Загородний коротко зупинився на основних аспектах своєї роботи на посаді очільника та діяльності депутатського корпусу сьомого скликання.

«Протягом звітного періоду обласна рада здійснювала свої повноваження відповідно до чинного законодавства та плану роботи ради, складеного з урахуванням пропозицій депутатів ради, постійних комісій, депутатських фракцій, подань обласної державної адміністрації, звернень громадян, підприємств, установ і організацій усіх форм власності, вимог часу. Уся робота з вирішення стратегічних і тактичних завдань області, її територіальних громад спрямовувалась в русло конструктивізму, послідовності та ефективності. З метою забезпечення соціально-економічного і гуманітарного розвитку регіону депутатський корпус системно і плідно співпрацював з обласною державною адміністрацією, правоохоронними органами, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями», – сказав Михайло Васильович.

Посадовець поінформував, що у складі Хмельницької обласної ради 84 депутати. Інтереси виборців в раді представляють депутати 7 фракцій, крім того, відповідно до порядку утворення депутатських груп у Хмельницькій обласній раді станом на сьогодні зареєстровано 9 груп.

Діяльність депутатського корпусу та виконавчого апарату обласної ради базується на принципах демократичності, законності, відкритості та прозорості. Основними напрямками роботи є сесійна діяльність, робота у міжсесійний період, а також ефективне управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області та забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку області.

Михайло Васильович навів статистику. Протягом звітного періоду було скликано 9 сесій Хмельницької обласної ради та проведено 10 пленарних засідань, на яких розглянуто близько трьох з половиною сотень питань. За результатами сесій ухвалено 342 рішення.

Рішеннями обласної ради утворено 8 постійних комісій з усіх основних напрямів діяльності та затверджено Положення про постійні комісії.

Протягом 2016 року на контролі постійних комісій обласної ради перебувало 54 обласних цільових програми.

За період діяльності депутатського корпусу сьомого скликання знято з контролю у зв’язку із закінченням терміну дії 29 програм, внесені зміни до 9, затверджено 13 нових програм.

В обласному бюджеті на 2016 рік було передбачено фінансування 32 цільових програм на загальну суму 221 мільйон 54 тисячі 100 гривень. За 2016 рік обласні програми профінансовано на суму 220 мільйонів 609 тисяч 900 гривень, у тому числі 31 регіональну програму профінансовано стовідсотково.

Серед затверджених обласних цільових програм Михайло Загородний окремо виділив Стратегію регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки як наймасштабніший плановий документ найвищого рівня в регіоні з комплексною системою заходів, реалізація яких має забезпечити динаміку економічних перетворень.

«Разом з тим, нам необхідно актуалізувати Стратегію розвитку області у зв’язку зі зміною економічної та суспільно-політичної ситуації в державі та прийняттям програми «Україна – 2020». Саме тому мною ініційовано перегляд діючої Стратегії з метою удосконалення та внесення змін відповідно до вимог часу, а також запропоновано кандидатури депутатів обласної ради, що увійдуть до складу робочої групи із розробки оновленої Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області, – наголосив Михайло Васильович, – впевнений, що матиму підтримку в депутатському корпусі, що саме виконання завдань, визначених Стратегією регіонального розвитку області є одним із визначних пріоритетів у діяльності обласної ради. Тому на сьогодні, вкрай важливим є впровадження реформ у різних сферах розвитку краю. Насамперед, це стосується створення сприятливого середовища для бізнесу та залучення інвестицій, необхідних для модернізації та розвитку промислового, транспортного та енергетичного секторів, сфери енергозбереження, модернізації інфраструктури».

Очільник ради навів приклади успішної співпраці місцевого самоврядування, органів державної влади та бізнесу. Зокрема, це відкриття у минулому році у Кам’янці-Подільському найсучаснішого заводу з кондиціювання насіння. Як результат –Хмельниччина має у місті над Смотричем 23 мільйонів євро інвестицій та нові робочі місця. У місті Волочиськ запущено в роботу олійно-пресовий завод, розпочато будівництво підприємства з переробки сої в селі Адампіль Старосинявського району, ведеться спорудження комплексу з під’їзними залізничними коліями для приймання, очищення, сушіння, зберігання, переробки та відвантаження зерна на станції Дунаївці.

Особливим за значимістю завданням, за словами Михайла Загородного, у звітному періоді було і залишається формування, затвердження та наповнення обласного бюджету. Обласний бюджет – 2016 – 5 млрд. 430 млн. Бюджет області – 2016 – 11 млрд. 240,4 млн. Обласний бюджет – 2017 – 6 млрд. 293,7 млн. Бюджет області – 2017 – 13 млрд. 356,8 млн.гривень.

Водночас, реформа децентралізації фінансових ресурсів позитивно вплинула на місцеві бюджети та забезпечила реальний ріст надходжень, що підвищує рівень їх фінансової спроможності. Так, місцеві бюджети у поточному році отримали значну фінансову підтримку з державного бюджету, а саме: додаткові кошти за рахунок: державного фонду регіонального розвитку – 113,8 млн.грн; субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 118,8 млн.грн; субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 216,4 млн.гривень.

Станом на 1 січня 2017 року утворено 26 ОТГ, площа яких 8262,3 кв.км. (40% від загальної площі області), увійшли 249 базових рад, 570 населених пунктів з населенням 346,25 тис. осіб або 26,9% від населення області.

На завершення свого виступу Михайло Загородний висловив слова вдячності депутатам обласної ради, особливо – головам профільних комісій, керівникам органів місцевого самоврядування усіх рівнів, органам виконавчої влади за взаєморозуміння і взаємодію, активну співпрацю з розв’язання існуючих проблем.

«Переконаний, що роль органів місцевого самоврядування у державі й суспільстві в цілому буде лише зростати. Разом з цим посилюватиметься й відповідальність депутатів, усіх посадових осіб. Зміни будуть, і до них потрібно бути готовими. Це – вимога часу, підтверджена подіями, що ми переживаємо, – сказав голова обласної ради, – «поточний рік повинен стати для Хмельниччини роком подальшого реформування, в тому числі – місцевого самоврядування і децентралізації влади, роком самодостатності громад, підвищення їхньої фінансової спроможності і зростанням відповідальності перед громадою і державою».

Підсумовуючи роботу за попередній період, Михайло Загородний окреслив роботу обласної ради на найближчу перспективу. Пріоритетами діяльності ради у 2017 році посадовець назвав актуалізацію та вдосконалення Стратегії розвитку області у відповідності до Стратегії розвитку України; прийняття спільно з облдержадміністрацією програм проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Хмельницькій області на 5 років; спрямовувати роботу на підвищення ефективності регіонального та місцевого самоврядування, створення умов для збалансованого розвитку сіл, селищ, міст області; забезпечення реалізації заходів з територіальної оборони та сприяння надання благодійної допомоги бійцям, які знаходяться в зоні АТО; продовження моніторингу виконання та фінансування усіх чинних обласних програм з метою запровадження комплексного підходу до вирішення проблемних питань у різних галузях; забезпечення прозорості і публічності використання коштів бюджету області через систематичне оприлюднення відповідних звітів на офіційному веб-сайті обласної ради та в засобах масової інформації; продовження роботи з впровадження енергозберігаючих технологій в обласних комунальних закладах. забезпечення досягнення ефективної та скоординованої роботи органів виконавчої влади для якісного виконання делегованих повноважень, обласних програм, вчасного та належного реагування на депутатські запити та звернення.

Після декількох запитань від депутатів звіт Михайла Загородного про діяльність на посаді голови рада взяла до відома.

Відеотрансляція засідання

попередня стаття25 березня – 73-я річниця визволення міста Хмельницький від нацистських окупантів
наступна статтяНацгвардійців привітали з професійним святом