Балансові комісії розпочали аналізувати діяльність комунальних закладів соціального захисту

20 квітня під керівництвом голови обласної ради Віолети Лабазюк, її заступників Володимира Гончарука та Валентина Соколюка розпочала свою роботу комісія з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів соціального захисту – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2020 рік. 

Члени комісії – це депутати обласної ради, представники управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату облради, Департаменту соціального захисту, фінансів облдержадміністрації.

На сьогодні в управлінні обласною радою знаходиться 28 закладів соціального захисту. Сьогодні, в перший день роботи комісії, звітували про свою минулорічну діяльність 13 об’єктів, а саме: Бахматовецький, Базалійський, Білогірський, Вереміївський, Вільховецький, Довжоцький, Китайгородський, Кушнирівський, Ліщанський, Лісоводський, Черчецький, Мазниківський, Смотрицький будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів.

На початку засідання члени комісії заслухали детальну інформацію директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірини Ковальчук про подальшу діяльність мережі обласних закладів соцзахисту.

Минулоріч на утримання діючої мережі обласних закладів соцзахисту по загальному фонду обласного бюджету було виділено понад 160 мільйонів гривень. Основну частину цих коштів, 156 млн грн,  направлено на фінансування видатків саме на будинки-інтернати для літніх людей та інвалідів системи соціального захисту, в яких перебувало на той час 1813 підопічних.

Члени балансової комісії проаналізували представлені керівниками закладів показники про свою роботу за минулий рік та визначили завдання на поточний.

Зокрема, керівництво та депутатів обласної ради цікавило використання кожним закладом у минулому році коштів на теплопостачання та енергозабезпечення, витрати на одного пацієнта, потребу у передбаченні капітальних видатків.

Особливо членів комісії хвилює питання забезпечення будинків-інтернатів протипожежними засобами. Адже останнім часом в країні почастішали випадки, коли через недотримання правил пожежної безпеки відбувається загоряння приміщень соцзакладів і як наслідок – припинення в судовому порядку їх діяльності. Минулоріч на виконання протипожежних заходів  для інтернатних установ з обласного бюджету було виділено більше трьох мільйонів гривень. І цьогоріч на четвертій сесії обласної ради було затверджено зміни до обласного бюджету, де передбачено на проведення протипожежних заходів  в інтернатних закладах – понад мільйон гривень.

За результатами заслуховування звітів, діяльність даних закладів соціального захисту обласної комунальної власності члени комісії визнали задовільною.

Разом з тим, окремі керівники та бухгалтери отримали певні рекомендації щодо подальшого удосконалення діяльності своїх закладів.

Балансові комісії стимулюють керівників покращувати фінансово-господарську діяльність закладів обласної комунальної власності, – вважає Віолета Лабазюк.

За результатами роботи комісій напрацьовані висновки буде направлено галузевому департаменту та керівникам закладів.

Відповідно до графіка решта 15 комунальних закладів соціального захисту звітуватимуть завтра, 21 квітня.

 

 

попередня статтяВіолета Лабазюк: «Сім’я та родина є найбільшою цінністю, яка робить життя кожної людини щасливим та повноцінним»
наступна статтяЗапущено портал спроможності громад – допоміжний інструмент для прийняття рішень. 22 квітня відбудеться презентація