Безоплатна правова допомога для військовослужбовців

Захисники та захисниці України, члени їх сімей потребують правової допомоги з різних питань – від тих, що пов’язані з військовою службою до сімейних. Кількість звернень від цієї категорії громадян до системи надання безоплатної правової допомоги збільшується. Утім, юристи системи БПД не чекають, поки люди звернуться до них, а самі організовують виїзні консультування військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхніх сімей, поширюють інформацію про систему БПД серед цієї категорії осіб.

Від військових до сімейних питань

Кожен військовослужбовець може безкоштовно отримати консультації та роз’яснення з будь-яких правових питань, допомогу в підготовці документів для отримання соціальних пільг і гарантій. Починаючи з 24 лютого 2022 року, місцеві центри з надання БВПД зареєстрували понад 2,1 тис. звернень військовослужбовців та членів їх родин про надання первинної правової допомоги. Найбільша кількість звернень – щодо державної допомоги, виплат та компенсацій. На другому місці – оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування. На третьому – питання щодо військової служби, у тому числі військовий облік, мобілізація, бронювання тощо.

Ветерани війни, члени сімей загиблих захисників України можуть також безоплатно скористатися послугами юриста або адвоката для представництва в судах. Затриманим військовослужбовцям буде призначений адвокат для захисту. З початку повномасштабної війни місцеві центри видали понад 1,5 тис. наказів про надання безоплатної вторинної правової допомоги ветеранам війни та членам сімей загиблих захисників та захисниць України. Найчастіше послуги юриста або адвоката були потрібні для допомоги в оскарженні рішень, дій та бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також отриманні державної допомоги, виплат, компенсацій. У трійку найпоширеніших питань, для вирішення яких потрібна була безоплатна вторинна правова допомога, увійшло також укладення та розірвання шлюбу.

Як отримати безоплатну правову допомогу

Контактний центр системи з надання безоплатної правової допомоги 0800 213 103

Контакти бюро правової допомоги, офіційний сайт та інші сервіси доступу до безоплатної правової допомоги https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

попередня статтяПідприємці зможуть опанувати ділові комунікації англійською мовою
наступна стаття«РОКАДА» в Хмельницькому обласному літературному музеї