«РОКАДА» в Хмельницькому обласному літературному музеї

Війна поєднала усіх. Захід і Схід, Північ і Південь – разом боремося за одне – Перемогу України над московією. Бо люди у нас – одні. Бо країна у нас – одна.

Це добре відчувалося коли днями в Хмельницький обласний літературний музей завітали діти-переселенці разом зі своїми батьками. Із початком воєнних дій всі вони переїхали в Хмельницький з інших куточків нашої країни. Тут і живуть, і навчаються, і працюють. Мріють: коли закінчиться війна – повернуться додому.

Ініціатором цієї зустрічі став Благодійний фонд «РОКАДА», виконавчий партнер Воєнного комісара ООН з прав біженців, з яким обласний літературний музей почав співпрацювати завдяки психологині Ірині Йолтухівській. Жінка – також переселенка з Харкова. З нею в літературний музей прийшли й інші психологині, котрі працюють з переселенцями у цьому Благодійному фонді. Це Ірина Кохановська, переселенка із Лисичанська, Ірина Гнездилова із Маріуполя, Антоніна Козак із Хмельницького, а також соціальні працівниці Анастасія Федорук із Шепетівки, Людмила Харківська із Торецька. Координує діяльність Хмельницької філії «РОКАДА» Тетяна Сич, переселенка з Києва.

В обласному літературному музеї відбулося закриття літнього табору «Світанок». Першою в програмі була творча зустріч із поетесою, казкаркою, членкинею Національної спілки письменників України Марією Дем’янюк. Авторка познайомила дітей зі своєю творчістю, почитала вірші і подарувала свою новеньку книжечку казок про ельфів «Наші друзі з Ельферії», яку вона вчора забрала із видавництва. Також бажаючі могли поставити запитання і поспілкуватися з письменницею.

 Після зустрічі відбувся майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки «Дзвіночок» або «Ляльки добрих новин».

“Дітки зробили собі оберіг-помічницю, яка буде охороняти їхній добрий настрій, налаштовувати на світлі думки”, – розповідає психологиня Ірина Йолтухівська. – “Серед основних думок дітей були такі: якнайшвидша перемога нашої країни наш росією; повернення додому, до своїх друзів; бажання скуштувати свого свіженького херсонського кавуна; щоб тато повернувся додому живим; щоб відбудували все, що зараз зруйновано…”.

Паралельно в іншому залі музею психологи працювали з батьками. Відбулося спілкування на тему «Як правильно надавати психологічну допомогу діткам під час війни».

За словами Ірини Йолтухівської, ці діти і їхні батьки – вже частина «РОКАДівської» родини. У подальшому з ними також будуть відбуватися різноманітні заходи, тренінги, але вже на інші теми. Програма «Діти та війна», яка тривала два з половиною тижні, вже відпрацьована. А на сьогоднішньому закритті діти отримали сертифікати про проходження цієї програми.

Співпраця Хмельницького обласного літературного музею з Благодійним фондом «РОКАДА» буде продовжена.

За матеріалами Хмельницького обласного

літературного музею

попередня статтяБезоплатна правова допомога для військовослужбовців
наступна статтяВ Україні буде створено понад 300 тисяч робочих місць завдяки проекту єРобота