Бібліотерапія  для  дітей та підлітків ВПО

Хмельницька  обласна  бібліотека  для  юнацтва стала своєрідним гуманітарним  хабом для  дітей та підлітків з сімей ВПО. Понад 3 тисячі юних переселенців з Харкова, Херсона, Запоріжжя, Лисичанська, Краматорська, Чернігова, Маріуполя, Енергодара, кадети-прикордонники  з м. Суми,   які  знайшли прихисток в м. Хмельницькому,  стали учасниками різноманітних проєктів на базі  бібліотеки в 2022 році.

Бібліотека  в партнерстві з волонтерами  Хмельницького міського товариства Червоного Хреста та Всеукраїнської благодійної організації АСЕТ, Хмельницьким молодіжним Центром в рамках програми “СпівДія заради Дітей”  та  за підтримки European Endowment For Democracy, ГО «Молодь за краще майбутнє»,  а  також проєктом   «Татохаб», що реалізується в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, працює в різних напрямках щодо психологічної підтримки, соціальної адаптації, національного виховання та сприяння творчому  розвитку юної особистості.

Серед найбільш популярних та ефективних форм  роботи – психологічні та мотиваційні тренінги, що допомагають дітям та підліткам позбутися негативних емоцій, спричинених війною, відновити їх психологічний баланс, сприяють формуванню власного позитивного мислення. Ця платформа працює на постійній основі та до участі в тренінгах весь час долучаються нові учасники.

Сприяють емоційному  розвантаженню і інші комунікативні та дозвіллєві форми роботи з цією категорією користувачів.   Зокрема, бібліотечні фахівці постійно організовують батли з  настільних ігор,  вікторини «Впізнай Україну», квести  тощо.

Окремим блоком можна виділити заходи українознавчого та народознавчого характеру. Впродовж року організовувались бібліотечні посиденьки «Прокачай свою українську», Андріївські вечорниці, вечори колядок та щедрівок, майстер класи  з виготовлення писанок, «миколайчиків», купальських віночків, різдвяної атрибутики, зокрема вертепів. Вправлялись учасники  бібліотечних зустрічей в зав’язуванні української хустки, розмальовуванні  пряників та інші.

Своєрідною арттерапією стали заняття в студії пісочної анімації, мистецькі майстер-класи  з виготовлення святкових листівок, оберегів для захисників, ляльки-мотанки, орігамі, самчиківського розпису,  патріотичних браслетів, брошок, створення вишиванки  з кольорового піску…

Програма   обслуговування дітей ВПО цікава, насичена  подіями, креативом. Щодня повертаємо дітям  дитинство.

       За матеріалами  Хмельницької  обласної  бібліотеки  для  юнацтва

попередня статтяВшанували пам´ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка
наступна стаття10 березня – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ