Чемпіонат працівників освіти «Листопад-2018»

Традиційний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2018» відбувся біля Голубих озер, у лісовому масиві поблизу села Стригани від 10 до 14 жовтня цього року. Щорічні змагання проводяться з метою популяризації спортивного туризму серед педагогів області, розвитку його як засобу активного відпочинку, оздоровлення, пропаганди здорового способу життя та є своєрідним полігоном для підготовки педагогічних кадрів, які займаються з учнівською молоддю дитячо-юнацьким туризмом.

У змаганнях взяли участь 14 команд з 2 районів, 7 об’єднаних територіальних громад та 4 міст області. На урочистому відкритті учасників вітали директор Департаменту освіти облдержадміністрації Олег Фасоля, голова Славутської районної державної адміністрації Богдан Маршук, Крупецький сільський голова Валерій Михалюк, директор Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наталія Колесник.

В програмі Чемпіонату були дві спортивні дистанції – “Командна смуга перешкод”, “Крос-похід” та конкурсна програма, в яку увійшли конкурси: в’язання туристських вузлів, розпалювання туристського багаття та “Спортивне орієнтування в заданому напрямі”.

У перший день змагань на дистанції 3-го класу “Командна смуга перешкод”, команди долали етапи: спуски, підйоми, траверси схилом, різні види переправ – по колоді, навісній та похилій вгору, паралельних мотузках, в’язання нош та транспортування потерпілого. До старту команди з м. Славути (тренер Лук’янчук О.В.) лідирували команди з міста Хмельницького (тренер Флік А.А.) та Судилківської сільської ради (тренер Яворський В.М.), проте найкращий результат показала саме славутська команда. У підсумку вони стали переможцями, друге місце – у педагогів з м. Хмельницького, а третє – у педагогів з Судилківської сільської ради.

Другого дня команди змагалися на дистанції 4-го класу “Крос-похід”. Дистанцію довжиною 8,7 кілометрів потрібно було подолати за обумовлений суддями заданий час. Командам було запропоновано, орієнтуючись за картою, знайти етапи для подолання перешкод, обладнаних на місцевості, та контрольні пункти орієнтування. На етапах з перешкодами команди могли обирати варіант його подолання відповідно до своєї технічної підготовки. Кожний варіант мав свою бальну оцінку. У підсумку переможець мав набрати найбільшу кількість балів. І цього дня місця були розподілені так само, як і в перший. Найкращий результат тут продемонструвала команда з міста Славути – вони набрали 1799 балів, подолавши всі етапи з мінімальними штрафами і знайшовши всі контрольні пункти орієнтування. Другий результат – у команди з міста Хмельницького, а третій – у туристів-педагогів з Судилківської сільської ради. Гарні результати також показали команди з м. Нетішина, Полонської ОТГ, м. Шепетівки та Новоушицької ОТГ. У підсумку учасники перша команда виконала норматив “Кандидат в майстри спорту України”, ще три команди – норматив І спортивного розряду, ще дві – норматив ІІ спортивного розряду.

У конкурсній програмі учасники Чемпіонату показали підготовку з туристських навичок і у спортивному орієнтуванні. У конкурсі “В’язання туристських вузлів” 1 місце у команди Судилківської сільської ради, 2-ге місце – м. Славути, третє – м. Нетішина. У конкурсі “Розпалювання вогнища” кращою була команда Новоушицької ОТГ, вони розпалили багаття в межах 4-х секунд. Друге місце – у команди міста Шепетівки, третє місце – у команди Віньковецького району. У конкурсі “Спортивне орієнтування в заданому напрямі” 1 місце виборола команда м. Нетішина, 2-ге – у команди міста Славути, 3-тє – у команди м. Хмельницького.

У загальному підсумку Чемпіоном області серед працівників освіти стала команда з міста Славути. Друге місце у освітян з м. Хмельницького, третє – у команди з Судилківської сільської ради.

На урочистому закритті Чемпіонату переможці і призери були нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, грамотами Управління молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, дипломами та призами обласної організації профспілки працівників освіти і науки, Кубками та медалями від обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.