Четвертою сесією планується прийняти низку важливих для розвитку  Хмельниччини програм

Першого квітня депутати продовжили працювати у постійних комісіях обласної ради та розглянули питання чергової сесії.

Під керівництвом Михайла Пухкого відбулося засідання постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин. Засідання постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, підприємства, енергетики, транспорту та зв’язку провела Олена Лемещук.

Четвертою сесією планується затвердження дев’яти нових регіональних програм, серед яких Програма економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2021 рік. Основна мета Програми – створення умов для розвитку провідних галузей економіки, високотехнологічних виробництв, сприяння інноваційно-інвестиційній діяльності підприємств, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, залучення інвестицій, розвитку підприємництва, формування сучасної інфраструктури споживчого ринку, збільшення грошових доходів та підвищення економічної активності і забезпечення зайнятості населення, підтримка його найуразливіших верств, забезпечення безпеки життєдіяльності, доступ до якісних соціальних послуг, підтримка сім’ї, дітей та молоді, захисту прав і свобод громадян, зміцнення законності та правопорядку тощо.

Одним із пріоритетів для голови обласної ради Віолети Лабазюк та депутатів облради є прийняття Програми «Питна вода Хмельниччини» на 2021-2022 роки, оскільки забезпечення населення області питною водою є необхідним для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення. За станом на 01 січня 2021 року в області централізованим водопостачанням охоплено 478 населених пунктів, водою забезпечено 82,1% міського населення, 76,3% населення, що проживає у селищах міського типу, 33,3% сільського населення.

Виконання Програми дасть можливість забезпечити проведення робіт з будівництва нових та реконструкції існуючих систем централізованого водопостачання, підвищити рівень якості надання послуг у сільських населених пунктах не менше 40% або у пунктах з надмірним спадом рівня води у криницях.

Питання водопостачання, за словами голови обласної ради Віолети Лабазюк, є нагальним, в першу чергу, для мешканців сільської місцевості. Будівництво водогонів вимагає значних коштів, а у територіальних  громад на ці потреби не вистачає фінансового ресурсу. Тому керівники громад розраховують на підтримку з обласного та державного бюджетів.

До слова, напередодні засідання постійних комісій до обласної ради  звернулося керівництво Гвардійської територіальної громади  щодо сприяння про включення у фінансування програми «Питна вода» населених пунктів громади. Аналогічний депутатський запит щодо виділення коштів на будівництво водогону у с. Райківці Гвардійської громади зініціював для розгляду четвертою сесією й депутат Михайло Пухкий.

Фінансування Програми «Питна вода» здійснюватиметься за рахунок коштів обласного, місцевих бюджетів та державного бюджету у вигляді субвенцій місцевим бюджетам, за умови співфінансування.  У 2021 році на реалізацію проєктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту мереж водопостачання з обласного бюджету передбачено майже 50 млн. грн, у 2022 році – понад 62 млн. гривень.

На фінансування проєктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту мереж водопостачання у рамках Програми «Питна вода» на 2021-2022 рік подали 35 територіальних громад краю.

«Реалізація цієї вкрай вагомої програми для мешканців Хмельниччини дозволить підвищити якість питної води, поліпшити санітарну та екологічну ситуацію, адже мешканці наших громад мають право на достатній рівень життя», – зазначила голова обласної ради.

попередня статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області
наступна статтяМолодь на ринку праці Хмельниччини