Членам міжвідомчої робочої групи презентували модель адміністративно-територіального устрою Хмельниччини

27 травня голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний взяв участь у засіданні міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області, яку провів голова облдержадміністрації Вадим Лозовий.

На сьогодні в Україні триває новий етап децентралізації. Він передбачає завершення процесу об’єднання громад, формування нових ефективних районів. Спроможність об’єднаних громад вирішувати всі питання місцевого значення є одним серед основних критеріїв їх формування. Тому в регіонах України на цей час проводиться робота над підготовкою моделей адміністративно-територіального устрою базового рівня (громад).

Урядом затверджено План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки та доручено облдержадміністраціям до 1 червня поточного року розробити пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів областей. Тому з метою моделювання практичної реалізації положень законопроекту «Про основні засади адміністративно-територіального устрою України» та виконання Плану заходів, Мінрегіоном спільно з групою експертів із реформи децентралізації здійснено моделювання системи адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівня та територіальної організації влади саме на прикладі Хмельницької області.

Ще минулого місяця, 25 квітня, на засіданні круглого столу з питання «Зміни в адміністративно-територіальному устрої, зміна меж районів» експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні України, директор Інституту розвитку територій, наш земляк Юрій Ганущак представив своє бачення щодо нового адміністративно-територіального устрою Хмельницької області. Мінрегіоном та експертами пропонується утворити у складі області 3 райони (Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівський), які сформовані на базі госпітальних округів. Цю модель поділу області на райони сьогодні на засіданні представила заступник начальника управління регіонального розвитку та будівництва ОДА Світлана Пасічник.

Моделювання системи адміністративно-територіального устрою Хмельницької області (проект Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України)

А заступник голови ОДА Світлана Павлишина презентувала модель системи адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Хмельницької області, розроблений управлінням регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації.

У запропонованому варіанті Хмельницька область поділена не на три, а на п’ять районів: Шепетівський, Старокостянтинівський, Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Городоцький. І, за словами Світлани Павлишиної, формування моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня (райони) здійснено відповідно до меж громад (адмін-теродиниць) базового рівня, а не меж районів.

Після презентації даного проекту Михайло Загородний відзначив очевидні переваги саме такої моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня (райони), при якій зберігаються межі громад. Крім того, тут детально пропрацьований та збалансований поділ за кількісними показниками – площі, чисельності населення, бралося до уваги рівномірне розташування та доступність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади

“Основна мета децентралізації – наблизити владу до народу. Успіх реформи місцевого самоврядування напряму залежить від змін у пов’язаних сферах – освіті, охороні здоров’я, соціальному захисті та наданні адміністративних послуг,  – вважає очільник обласної ради. – Тому при підготовці даної моделі адміністративно-територіального устрою Хмельниччини враховувалось в першу чергу інтереси мешканців кожного населеного пункту”.

Учасники наради мали можливість обговорити обидва проекти, надати свої пропозиції чи зауваження. За результатами обговорення члени робочої групи віддали перевагу проекту, що передбачає поділ на 5 районів.

 

попередня статтяГолосківські юні орнітологи – серед найкращих в Україні
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!