Цифри і факти вперто доводять, що децентралізація змінює життя людей на краще, — В’ячеслав Негода про дані моніторингу реформи

Цифри і факти вперто доводять, що децентралізація змінює життя людей на краще. Житомирщина — лідер серед регіонів у формуванні об’єднаних громад. На Полтавщині та Вінниччині громади найкраще використовують інструментами співробітництва. На Хмельниччині, яка в загальному рейтингу областей з формування ОТГ займає 2 місце, та Тернопільщині обрано найбільше старост. На Волині, Житомирщині та Запоріжжі не залишилося жодного району без ОТГ. На Київщині громади найактивніше приєднуються до міст обласного значення. Також у столичному регіоні найбільше громад перебрали на себе повноваження ДАБІ…

У чому лідирують, а у чому відстають регіони, як розподіляються і використовуються кошти державної підтримки, що відбувається в секторі медицини, освіти, молодіжної та соціальної політики, адміністративних послуг – у щомісячному моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування Мінрегіону станом на 10 жовтня ц.р. (ЗАВАНТАЖИТИ).

«Моніторинг – це не просто узагальнені дані про перебіг реформи. Це показники реальних, відчутних для людей змін у містах та селах. І ці показники вперто демонструють, що у громадах, а отже і в країні загалом, стають більш якісними та доступними соціальні, освітні, медичні, адміністративні та комунальні послуги, оновлюються дороги та комунальна інфраструктура – тобто змінюється якість життя людей. Звичайно, найшвидше ці зміни відбуваються у великих містах та об’єднаних громадах», — прокоментував дані моніторингу перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

Він також наголосив, що громад, які досі займають вичікувальну позицію і не поспішають об’єднуватися, усе ще багато. За даними моніторингу, громади у 110 районах з 490 (крім 25 тимчасово окупованих) досі не беруть участі у процесах об’єднання.

«Цей рік громади, які не об’єднуються, вже згаяли – втратили і час, і передбачені реформою можливості для розвитку. Але важливим для них буде наступний рік, коли віршуватиметься питання подальшої добровільності у процесі формування спроможного базового рівня місцевого самоврядування. Тобто у громад ще є шанс стати частиною історії успіху, яку зробили вони самі, а не хтось за них», — сказав перший заступник Міністра.

Він також наголосив, що майбутнє громад, їх віра у реформу і мотивація до змін залежить і від рішень на центральному рівні, а особливо від рішень Центральної виборчої комісії: «Впевнений, що оновлена ЦВК буде прибічником децентралізації, і її позиція щодо виборів в ОТГ надихатиме громади ставати на шлях об’єднання».

За даними моніторингу, 479 ОТГ вже отримали у комунальну власність землі за межами населених пунктів, загалом — 938,7 тисяч гектарів. До кінця року землю отримають усі 665 ОТГ, створені у 2015-2017 роках. «Це – один з показників, які доводять незмінність позиції уряду щодо максимального розширення і посилення повноважень спроможних громад», — зазначив В’ячеслав Негода.

Джерело –  портал «Децентралізація влади».

попередня статтяЗ професійним святом обласна та міська влада привітала працівників стандартизації та метрології
наступна статтяПрезидент: Багатонаціональні навчання «Чисте небо – 2018» – це нарощування рівня взаємосумісності бойової авіації України та НАТО