Cьогодні в обласній раді звітували комунальні заклади культури         

В обласній раді продовжуються засідання комісій з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності підприємств, комунальних некомерційних підприємств та закладів – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області за 2021 рік та за І-й квартал 2022 року.

Про свою діяльність вже прозвітували заклади охорони здоров´я, освіти та госпрозрахункові підприємства.

Сьогодні під головуванням Віолети Лабазюк відбулося засідання балансової комісії, впродовж якого звітували керівники та головні бухгалтери чотирнадцяти обласних комунальних закладів культури, а саме – Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, обласної філармонії, обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, академічного обласного театру ляльок, обласного краєзнавчого музею, обласного літературного музею, обласного художнього музею, обласної універсальної наукової бібліотеки, обласної бібліотеки для юнацтва, обласної бібліотеки для дітей імені Т.Шевченка, Хмельницького фахового музичного коледжу імені В.Заремби, Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтва, комунального закладу культури «Музей пропаганди» та комунального закладу культури «Малієвецький обласний історико-культурний музей».

Про діяльність галузі членів комісії поінформувала директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій облдержадміністрації Інна Михайлова, яка зазначила, що наразі у сфері культури функціонує два вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, три театрально-концертних установи обласного підпорядкування, три обласних бібліотеки, п´ять обласних музеїв, обласний науково-методичний центр культури і мистецтва. На їх утримання у 2021 році було спрямовано 194 490,3 тис. грн, освоєно 191 660,7 тис. грн, видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв склали  4 209,9 тис. гривень. На фінансування капітальних видатків установ культури і мистецтва спрямовано кошти в сумі 13 117,7 тис. гривень. Також направлялися кошти обласного бюджету на виконання протипожежних заходів.

Серед основних пріоритетних завдань, окрім іншого, на поточний та наступні роки Інна Григорівна виокремила завершення реставрації державного історико-культурного заповідника «Межибіж», виготовлення науково-проєктної документації на проведення реставраційних робіт на території Державного історико-культурного заповідника “Самчики«, які були розпочаті у 2021 році, виготовлення облікової документації на пам’ятки архітектури національного, місцевого значення та щойно виявлені об’єкти, здійснення маркетингового просування туристичного продукту області на міжнародних та всеукраїнських туристичних заходах та збереження об’єктів культурної спадщини області.

Члени комісії не лише аналізували стан матеріально-технічної бази обласних закладів культури, виробничо-фінансові показники діяльності, а й менеджерські якості керівників, нові креативні підходи до роботи щодо оптимізації витрат, збільшення надходжень від надання платних послуг.

Особлива увага членів комісії була акцентована на діяльності закладів в умовах воєнного часу та здатності пристосуватися до теперішніх умов. Зокрема, йшла мова про організацію різноманітних заходів для внутрішньо переміщених осіб та мешканців області з метою популяризації української історії, культури та традицій

попередня стаття«Кадетський корпус» запрошує на навчання
наступна статтяВіолета Лабазюк зустрілася з представниками чеської некомерційної організації «Людина в біді»