Децентралізація в цифрах: Хмельниччина – у трійці лідерів

Кількість об’єднаних громад в Україні наближається до тисячної позначки.  Про це свідчать дані Моніторингу процесу децентралізації  та реформування місцевого самоврядування Мінрегіону (ЗАВАНТАЖИТИ).

Станом на 10 жовтня, в Україні сформовано 975 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). З них 93 ОТГ очікують рішення Центрвиборчкому про призначення на їх території перших місцевих виборів. 37 ОТГ утворилися з центрами у містах обласного значення. До них приєдналося 108 довколишніх сільських і селищних рад. Ще сім міст обласного значення розпочали процедуру приєднання сусідніх громад.

Зменшилася кількість районів, де не створено жодної ОТГ. Зараз їх 81. Найбільше пасивних районів в розрізі формування спроможних громад – у Харківській області – 12 районів, Одеській – 10 районів, у Київській та Кіровоградській – по 9 районів, Вінницькій, Херсонській, Донецькій – по 6 районів, у Закарпатській – 5 районів, у Львівській області – 4 райони.

П’ятіркою лідерів серед областей у формуванні спроможних громад є Житомирська, Хмельницька, Дніпропетровська, Чернігівська та Запорізька області. Останні п’ять місць у рейтингу посіли Закарпатська, Кіровоградська, Вінницька, Київська та Львівська області.

У Мінрегіоні очікують, що вже найближчим часом процес формування спроможних громад активізується. Днями Верховна Рада України розгляне зміни до чинного законодавства щодо добровільного об’єднання територіальних громад, яким удосконалюється відповідна процедура. Мова йде про виключення необхідності схвалювати перспективні плани формування територій громад регіонів обласними радами. Профільний парламентський комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти ці законодавчі зміни за основу та в цілому.

«Завдання Президента України і Уряду – завершити процес формування спроможних громад і провести місцеві вибори у 2020 році на новій територіальній основі громад і районів. Моніторинг децентралізації показує, що роботи дуже багато. Необхідно підготувати перспективні плани, які б покривали спроможними громадами всю територію України. При цьому в кожній із майбутніх громад має бути вся необхідна і легко доступна інфраструктурна мережа надання публічних послуг. Також необхідно підготувати і прийняти ряд законів, в тому числі зміни до Конституції України в частині децентралізації,  закони, які внормують питання нового адміністративно-територіального устрою, розмежують повноваження органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади різних рівнів та інші. Це реально зробити. Злагоджена робота виконавчої, законодавчої гілок влад і місцевого самоврядування сприятиме якісному втіленню реформи», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що ключовим завданням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади за принципом децентралізації є забезпечення людини якісними та доступними послугами незалежно від місця проживання.

«І в селі, і в місті, не залежно, близько чи далеко вони розташовані від адміністративних центрів громад чи районів, скрізь має бути однаковий і кількісний, і якісний набір необхідних послуг для людей», – додав В’ячеслав Негода.

 

попередня статтяНарада із керівниками закладів охорони здоров’я Хмельницької та Чернівецької областей
наступна статтяПокладання_ Вшанували захисників України