Делегація Хмельниччини бере участь у святкуванні Дня регіону Куявсько-Поморського воєводства

Делегація Хмельниччини на чолі з головою обласної ради Михайлом Загородним та головою облдержадміністрації Вадимом Лозовим  з офіційним візитом перебуває у Куявсько-Поморському воєводстві (Польща).

Воєводство є давнім партнером Хмельницької області. Базовим документом ділових взаємин між регіонами є Меморандум про співпрацю, який підписано між територіальними громадами Хмельниччини та муніципалітетами Куявсько-Поморського воєводства у листопаді 2016 року.

У рамках візиту члени делегації мали зустріч з воєводським маршалом Петром Цалбецькім та його заступником Славоміром Копищем. У ході зустрічі посадовці проаналізували питання політичної та економічної співпраці. Зокрема,  обговорили можливість створення Центру підтримки для українців, які живуть у регіоні, де б вони могли отримувати інформацію та потрібну допомогу.

Окрім того, делегація Хмельницької області взяла участь в урочистій сесії регіонального Парламенту, відвідала технологічний парк в «Solec Kujawski», Центр сучасності «Млин знань» та Старе місто у Торуні.

Голова обласної ради Михайло Загородний переконаний, що подальша співпраця між регіонами буде лише міцнішати та поглиблюватись новими зв’язками. У березні цього року керівництво Куявсько-Поморського воєводства відвідало третій Міжнародний економічний форум «Інвестиційні можливості». Україну і Польщу поєднує тисячолітнє добросусідство. Багато українців мешкають у Польщі, як і етнічні поляки – в Україні.

«У непростих соціальних та економічних умовах сучасності важливою складовою, як ніколи, є продуктивні партнерські відносини між регіонами наших дружніх країн. Діалог потрібен і польській, і українській стороні. Переконаний, що як Україна, так і Польща зацікавлені у подальшій дружбі та розвитку співробітництва, зокрема муніципалітетів та інших самоврядних органів обох держав. Сьогодні наша область досить динамічно розвиває співробітництво з регіонами Республіки Польща, реалізуючи дві партнерські угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво із Куявсько-Поморським та Люблінським воєводствами», – зазначає Михайло Васильович.

У час реформування адміністративного устрою та територіальної організації влади в Україні польський досвід надзвичайно корисний. Важливим сьогодні є також перейняття досвіду Польщі з питань європейської інтеграції, а також залучення коштів Євросоюзу.

попередня статтяУВАГА! Продовжено прийом заявок до Школи місцевого самоврядування DESPRO
наступна статтяУ Національній академії Держприкордонслужби відбувся 27 випуск офіцерів-прикордонників