Депутати завершили роботу у постійних комісіях

216

6 липня за участю голови обласної ради Михайла Загородного відбулось засідання постійної комісії з питань бюджету, яке провів Іван Гладуняк. Також сьогодні під головуванням Інни Ящук відбулось засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму.

Члени комісій детально опрацювали майже дев’ять десятків питань порядку денного, внесли свої пропозиції та зауваження до деяких проектів рішень.

Окремі проекти рішень депутати пропонують взяти з розгляду. Так, мова йде про деякі з депутатських запитів, які, на думку членів бюджетної комісії, необхідно вже зняти з контролю. Із такою рекомендацією на пленарному засіданні звернуться безпосередньо до авторів запитів.

Депутати заслухали інформацію Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області та ДП «Хмельницький облавтодор» про стан будівництва, експлуатації доріг та заходів з їх покращення і безпеки руху у Хмельницькій області. За словами начальника Служби автодоріг в області Петра Гнидюка, минулоріч було освоєно та профінансовано виконання робіт на понад 288 мільйонів гривень, з яких 268,5 мільйонів гривень – це кошти державного бюджету. У цьому році уже виділено з держбюджету майже 193 мільйони гривень, крім цього, за рахунок співфінансування заплановано надходження ще 89 мільйонів гривень з місцевих бюджетів та 269 мільйонів гривень перевиконання Хмельницької митниці. Однак, за словами керівника служби автодоріг, незважаючи на такі суми, цих коштів також не вистачатиме на відчутне покращення експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування державного значення.

Депутати рекомендували керівництву Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області та ДП «Хмельницький облавтодор» розробити пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів про покращення ситуації із дорожнім покриттям, ремонтом та будівництвом доріг. У свою чергу обранці із такими аргументованими пропозиціями звернуться до Кабінету Міністрів України та «Укравтодору» про збільшення державного фінансування на утримання доріг в області.

Також депутати у цьому зверненні пропонують зазначити, аби при виборі ділянок для першочергового будівництва чи ремонту доріг обов’язково враховувались побажання органу місцевого самоврядування, територіальної громади.

У той же час члени постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму пропонують зняти і направити на доопрацювання питання щодо надання ТОВ «Полонський гранітний кар’єр» спеціального дозволу на користування надрами та щодо включення Кадиївської ділянки надр до переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон.

Депутати внесли і деякі пропозиції до нової обласної програми соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області.

Крім питань порядку денного, постійна комісії розглянула ще більше десятка своїх профільних питань.

Так, депутати детально обговорили перспективи подальшого функціонування Берездівської та Соколівської шкіл-інтернатів. Адже Департамент освіти та науки облдержадміністрації вважає недоцільним функціонування даних комунальних закладів обласної ради через зменшення кількості вихованців та, відповідно, збільшенням витрат на утримання одного вихованця.

Усі пропозиції та зауваження, озвучені впродовж тижня на засіданнях постійних комісій, у вівторок опрацюють члени президії обласної ради.

Пленарне засідання чергової чотирнадцятої сесії заплановане на 13 липня.