Депутати постійної комісії з гуманітарних питань продовжують вивчати стан справ в освітніх комунальних закладах

У середу, 11 серпня, члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту, яку очолює Віктор Бурлик,  побували в Орининській гімназії Хмельницької обласної ради. У робочій поїздці взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук

Про діяльність освітнього закладу, навчання у якому передбачено для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, депутатам розповіла директор гімназії Ольга Горбатенко.

Зокрема, Ольга Володимирівна  поінформувала, що згідно зі штатним розписом, станом на початок нинішнього року, у гімназії  нараховувалося 57,95 штатних одиниць (з них: 26,45 – педагогічні, 31,50 – спеціалісти  та молодший обслуговуючий персонал). У 2021 році уточнені бюджетні призначення затверджено у сумі 12 млн  818 тис. гривень. Витрати на одного вихованця у 2021 році становлять 153,5 тисячі гривень. Перспективна мережа на початок вересня цього року становить 7 класів та нараховує 81 дитину (проєктна потужність закладу – 250, наповненість закладу – 32,4 відсотка). Загальна площа земельних ділянок становить 28,6 га, з них: 25 га – орної землі; 3,6 га – сад.

Члени комісії ознайомився з матеріально-технічною базою закладу, відвідали навчальний та спальні корпуси, харчоблок, а також зустрілися з трудовим колективом гімназії, вислухали їх думку та занепокоєння щодо подальшого функціонування гімназії.

Володимир Гончарук, Віктор Бурлик та інші депутати розповіли присутнім про ситуацію щодо упорядкування мережі комунальних освітніх закладів.

Своє бачення щодо перспектив подальшого функціонування гімназії висловив також Орининський сільський голова Іван Романчук, який долучився до роботи депутатів і відповів на чимало запитань як гостей, так і своїх односельчан.

У четвер, 12 серпня, члени комісії побувають у Плужненській гімназії обласної ради. А наступного тижня, за результатами робочих поїздок, планується провести розширене засідання постійної комісії, на якому будуть прийняті відповідні висновки та надано рекомендації щодо подальшої діяльності цих освітніх закладів.

У цей же день перший заступник голови ради Володимир Гончарук та члени постійної комісії побували ще в одному комунальному закладі обласної ради – Кам’янець-Подільському ліцеї І-ІІІ ступенів «Славутинка».

Директор ліцею Олена Козлова детально розповіла про діяльність закладу, зауваживши, що саме «Славутинка», якій виповнюється 120 років з часу заснування, стала першим закладом освіти серед інтернатів обласного підпорядкування, яка у 2009 році розпочала процес реорганізації в заклад спеціалізованої освіти з поглибленим вивченням предметів. У липні 2018 року заклад, відповідно до вимог нового Закону «Про освіту» та рішення обласної ради, став ліцеєм.

Значну увагу Олена Володимирівна акцентувала й на проблемних питаннях. Зокрема, щодо подальшого фінансування будівництва спорткомплексу, реконструкції аварійного побутового комплексу, розширення приміщень спального корпусу, використання коштів спецфонду та інше.

Депутати відзначили належне утримання навчальних кабінетів та спальних кімнат закладу, побутових приміщень, а також значний об’єм проведених ремонтних робіт, більшість яких виконана працівниками закладу за позабюджетні кошти.

На черговому засіданні постійної комісії депутати розглянуть і кілька звернень, які надійшли на їх адресу від керівництва цього освітнього закладу.

У роботі депутатської комісії брав участь директор комунального закладу «Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти» Олександр Шевчук.

попередня статтяКількість нещасних випадків на виробництві збільшилась через профхвороби на COVID-19
наступна статтяМолодь на ринку праці Хмельниччини