Державні аудитори Хмельниччини за січень – березень 2021 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 5,6 млн грн

258

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області за три місяці поточного року за результатами проведених ревізій виявили втрат матеріальних та фінансових ресурсів на суму понад 5,3 млн грн.

Ужитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму понад 5,6 млн грн, зокрема виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів під час контрольних заходів, проведених у попередніх роках.

Окрім того, проведеними заходами державного фінансового контролю виявлено  факти  неефективних  управлінських  дій  та  ризикових  операцій,  що призвели  (можуть  призвести)  до  упущених  вигод  (неотриманих  доходів)  та непродуктивних (зайвих) витрат на суму  273 млн гривень.

Від упровадження пропозицій, наданих управлінням, за результатами проведених  державних  фінансових  аудитів  економічний  ефект  становить  понад 720 тис. грн.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 1 фінансову санкцію (попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства).

За порушення законодавства на 1 посадову особу складено протокол про адміністративне правопорушення.

За переданими управлінням матеріалами контрольних заходів правоохоронними   органами   розпочато   3 досудових   розслідування,   а   також вручено 2 повідомлення  про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та  складено 6 протоколів  про  адміністративне  правопорушення,  пов’язане  з корупцією.

Проведеними заходами державного фінансового контролю виявлено факти неефективних управлінських дій та ризикових операцій, що призвели (можуть призвести)  до  упущених  вигод  (неотриманих  доходів)  та  непродуктивних (зайвих) витрат на суму майже 48 млн гривень.

Окрім того, у 13 випадках за зверненнями правоохоронних органів працівники управління надавали консультації в рамках відкритих кримінальних проваджень як залучені спеціалісти, за результатами проведення яких виявлено порушень, що призвели до втрат на суму понад 12 млн грн, та 9 особам вручено підозру у скоєнні кримінального правопорушення.