Диплом лауреата обласної літературної премії імені Миколи Федунця вручено вдові Миколи Мачківського

Днями у Хмельницькому обласному літературному музеї відбулося вшанування пам’яті відомого українського письменника, журналіста, заслуженого працівника культури України Миколи Федунця.

У рамках заходу відбулося вручення обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку. Цьогоріч на конкурс було представлено чотири роботи. Зокрема, поетичні збірки членів Національної спілки письменників України – Олени Іськової-Миклащук (с. Вербівці Шепетівського району) «Світло на дні бліндажа», Миколи Савчука (смт Віньківці) «Ружа трояка», Миколи Мачківського (м. Хмельницький) «Пізня молодість» та Ольги Ткач (м. Хмельницький) «До обрію».

Лауреатом посмертно визнано Миколу Мачківського за поетичну збірку «Пізня молодість». Відповідно до Положення про премію, невиплачена грошова частина премії переходить спадкоємцю (спадкоємцям) лауреата у спадщину в порядку, встановленому чинним законодавством.

Окрім того, Грамотою обласної ради була відзначена Олена Іськову-Миклащук за  поетичну збірку «Світло на дні бліндажа».

Вшанувати пам’ять Миколи Федунця та Миколи Мачківського, згадати їх поетичну творчість, а також привітати Олену Іськову-Миклащук прийшли друзі, колеги, члени обласної організації Національної спілки письменників України, донька Миколи Федунця – Ірина Макієвська, дружина Миколи Мачківського – Марія Мачківська та лауреати премії попередніх років.

Довідка: Обласна літературна премія імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку встановлена з ініціативи Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України відповідно до рішення Хмельницької обласної ради від 30 квітня 2014 року № 32-23/2014.

Премія присуджується за кращу поетичну збірку, яка відзначається високим художнім рівнем, яскравими мовними засобами, новизною та вирізняється оригінальністю форм та мотивів.

Лауреати премії минулих років: 2015 рік – Олександра Федунець (Ванжула) за літературно-художнє видання «Осіннього листя жмутик»; 2016 рік – Ніна Шмурікова за літературно-художнє видання «Я родом з листопаду…»; 2017 рік – Микола Клец за поетичну збірку «Logos – імператив небесний та земний»; 2018 рік – Анатолій Ненцінський за літературно-художнє видання «Побачення з собою»; 2019 рік – Неоніла Яніцька за збірку поезій «Автограф вічної ріки»; 2020 рік – Віталій Міхалевський за поетичну збірку «Цукерково-букетні вірші»…    

попередня статтяВідбудеться презентація фотодокументальної виставки «Биківня – територія пам’яті»
наступна статтяВіолета Лабазюк: «Хмельниччина йде на чистоту»  – покращення в області ситуації у поводженні з побутовими відходами