Екологічні проблеми Хмельницької області та шляхи їх розв’язання на засадах сталого розвитку

Саме під такою назвою сьогодні у Будинку рад за участю заступника керівника апарату обласної ради Тетяни Зеленко відбулось засідання круглого столу, яке організувала Всеукраїнська екологічна ліга. Актуальні екологічні проблеми області впродовж засідання обговорювали представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадськості, бізнесу, науковці та ЗМІ.

За словами голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, напружений екологічний стан в Хмельницькій області, зумовлений антропогенним навантаженням, сьогодні вже досяг загрозливого рівня для навколишнього середовища та здоров’я людини. Забруднення водних об’єктів скидами забруднюючих речовин зі зворотними водами промислових підприємств, сільськогосподарського та житлово-комунального господарства, зниження якості води за гідрохімічними та біологічними показниками, велика концентрація об’єктів підвищеної й потенційно підвищеної небезпеки, високий рівень розораності та деградації сільськогосподарських угідь, підтоплення земель і населених пунктів, посилення екзогенних процесів, збільшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ – проблеми, які потребують негайного розв’язання на засадах збалансованого розвитку.

На засіданні присутні обговорили екологічну ситуації в області, проблеми та перспективи її поліпшення, стан та можливості розширення природно-заповідних територій, проаналізували екологічні та соціально-економічні проблеми поводження з побутовими відходами у місті та області.

Крім того, члени Всеукраїнської екологічної ліги розглянули такі питання:

  1. Стан водних ресурсів області.
  2. Вплив непридатних пестицидів і отрутохімікатів на стан довкілля, якість ґрунтів та здоров’я людини.
  3. Вплив експлуатації Хмельницької атомної електростанції на довкілля Хмельниччини.
  4. Необхідність внесення змін і доповнень до Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області до 2020 року.