Керівництво обласної ради привітало працівників мас-медіа Хмельниччини з Днем журналіста

Щороку 6 червня в Україні відзначають День журналіста. Саме завдяки їхній щоденній роботі українці оперативно отримують об’єктивну інформацію. На них покладена важлива місія – стояти на сторожі демократії, професійно, самовіддано і чесно служити своїй справі, своєму народу на благо України.

Другий рік поспіль журналісти відзначають своє професійне свято в умовах повномасштабного вторгнення. Хтось боронить Україну зі зброєю, а хтось – із диктофоном та камерою в руках.

З нагоди Дня журналіста голова обласної ради Віолета Лабазюк та її заступник Валентин Соколюк привітали журналістів Хмельниччини та вручили кращим працівникам мас-медіа Подяки обласної ради та цінні подарунки. Вітаючи представників регіональних мас-медіа, голова ради зазначила: «У реаліях сьогодення кожен робить свій внесок у наближення довгоочікуваної української перемоги. Поки наші Збройні сили захищають територіальну цілісність нашої держави, усі сфери життя мають свій фронт – освітянський, медичний, культурний. А ви, журналісти, знаходитеся на передовій інформаційного фронту. І ваша зброя – це слово,  яка має величезний вплив на перебіг військових дій та свідомість громадян. Бажаю, незважаючи на виклики  та фінансові труднощі, доносити об´єктивну інформацію на протидію рашистській пропаганді мешканцям області та внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток на Хмельниччині. Ціную і поважаю вашу нелегку та дуже необхідну працю. З Днем журналіста!», – зазначила Віолета Лабазюк.

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам´ять журналістів, які загинули після повномасштабного вторгнення рашистів на нашу землю. Частина з них віддали своє життя, захищаючи Україну в лавах ЗСУ, деякі – під час обстрілів мирних міст, інші були вбиті окупантами у зоні бойових дій саме під час щоденної журналістської роботи.

За статистикою Національної спілки журналістів України, 63 медійники загинули від рук російських окупантів за час повномасштабної війни. Частина з них загинула, захищаючи Україну в лавах ЗСУ, деякі – під час обстрілів мирних міст, інші були вбиті окупантами у зоні бойових дій саме під час щоденної журналістської роботи.

Під час війни журналістика стала професією особливо ризикованою не лише для самого журналіста, який перебуваючи в епіцентрі подій стає ціллю ворога, а є і потужною інформаційною зброєю.

Цьогоріч уже вдванадцяте проведено конкурс на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. За усі роки його проведення лауреатами премії стали 20 журналістів та письменників.

Під час урочистостей Віолета Лабазюк нагородила дипломами лауреатів премії: Аллу Гуменюк – директорку ПП «Редакція газети «Вперед», членкиню Національної спілки журналістів України за цикл публікацій в громадсько-політичному тижневику «Вперед» (смт Ярмолинці) та Андрія Зайця  – журналіста-режисера, члена Національної спілки журналістів України за телепроєкт «Україна’22: Щоденники війни» (м. Кам’янець-Подільський).

Також за активну участь у конкурсі на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, високий художній рівень журналістських робіт та активну життєву позицію, яка сприяє утвердженню національних цінностей, відзначено Подяками обласної ради учасників цього творчого конкурсу.

 

 

попередня статтяДо уваги сільських, селищних, міських голів територіальних громад! Оголошується збір пропозицій для формування Каталогу проєктних ідей
наступна статтяХмельницький обласний художній музей за підтримки Українського культурного фонду організовує артрезиденцію та запрошує до участі українських живописців