Голова обласної ради з робочим візитом відвідала заклади комунальної власності на Кам’янеччині

Днями Віолета Лабазюк з робочою поїздкою відвідала установи обласної комунальної власності, які розташовані у місті Кам´янець-Подільський.

Кам’янець–Подільський фаховий коледж культури і мистецтв – навчальний заклад фахової передвищої освіти, за весь 90-літній період існування якого підготовлено більше 8 тисяч фахівців.

Коледж – єдиний заклад освіти області, який готує фахівців для клубних установ, бібліотек, структурних підрозділів у сфері культури територіальних громад, викладачів образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва та хореографії мистецьких шкіл та позашкільних навчальних закладів.

Один з навчальних корпусів коледжу культури і мистецтв, який не використовується в освітньому процесі, передано в тимчасове користування комунальному закладу «Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця», який у зв’язку із загрозою окупації міста змушений був шукати нове місце дислокації.

БФККІМ ім. І.Карабиця – комунальний заклад Донецької облради, здійснює підготовку фахівців за спеціальностями «Музичне мистецтво» та «Хореографія». Колектив коледжу – 96 викладачів та майже 220 студентів. Частина викладачів знайшла нову домівку в Кам’янці-Подільському, переїхали до міста над Смотричем і майже 100 студентів. Це дало змогу розпочати навчальний процес за змішаною формою.

Крім того, в гуртожитку коледжу виділено 30 місць для проживання викладачів навчального закладу. Для проживання студентів обладнано частину приміщення ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 ім. Л.Дмитерка.

Як зазначає директор Кам’янець–Подільського фахового коледжу культури і мистецтв Сергій Нижник, колектив надає посильну допомогу колегам і студентам з Бахмута у забезпеченні меблями, навчальним обладнанням, музичними інструментами та надіється на активну творчу співпрацю між навчальниими закладами.

Ознайомившись з умовами проходження навчального процесу та поспілкувавшись з працівниками та студентами закладів, голова обласної ради запевнила освітян, що депутатський корпус обласної ради й надалі сприятиме розвитку та підтримуватиме високий імідж коледжу, спрямовуючи на ці потреби належний фінансовий ресурс з обласного бюджету. Для Бахмутського коледжу голова ради передала телевізор.

Працівники Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця висловлюють щирі слова вдячності обласній раді та колективу Кам’янець–Подільського фахового коледжу культури і мистецтв за підтримку та надану допомогу. До слова, між закладами діє активна творча співпраця. Разом вони долучаються й до корисної та необхідної роботи у волонтерському центрі.

Відвідала Віолета Олександрівна й Довжоцький  будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю який є установою загального типу та розрахований на 35 ліжко-місць. За словами директора Галини Желізник, наразі у закладі проживає 37 підопічних, з них внутрішньо-переміщених осіб – 6, троє осіб – з Донецької області, двоє особи – з Луганської області, одна особа – з Харківської області.

Фінансується заклад з обласного бюджету. Вартість одного ліжко-дня становить більше 400 гривень. Будинок-інтернат має газове опалення, централізоване водопостачання та водовідведення.

Пріоритетними напрямками  роботи закладу є підвищення  обслуговування  та створення  домашніх умов проживання  для мешканців установи.

Віолета Лабазюк ознайомилася з матеріально-технічною базою установи, поспілкувалася з її мешканцями щодо умов перебування, харчування та отримання усіх необхідних соціальних послуг.

Згідно  з індивідуальними  програмами реабілітації  підопічні  повністю забезпечені  палицями, новими  інвалідними  візками та іншими  необхідними засобами  пересування, медикаментами, медичним обладнанням, консультативною  допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів  охорони  здоров’я.

 «Поспілкувавшись з мешканцями, можу зазначити, що у закладі створені належні умови для перебування, харчування та отримання усіх необхідних соціальних послуг. Переселенців прийняли тепло та душевно. Разом з місцевими підопічними вони швидко знайшли спільну мову та тепер опікуються один одним, живучи однією великою дружною родиною. Щира вдячність працівникам за щоденну підтримку людей, які не можуть піклуватись про себе самостійно. Вони, як ніхто інший, потребують нашої допомоги та турботи», – зазначила голова ради.