Хмельниччина першою в Україні впроваджуватиме основи кібербезпеки серед територіальних громад

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк підписала Меморандум про взаєморозуміння з Фондом цивільних досліджень та розвитку США.

Під час робочої зустрічі з координатором програм Фонду, провідним експертом міжнародних проектів та програм “Офісу міжнародних зв’язків” Хмельницького національного університету Вадимом Басистим було обговорено основні аспекти майбутньої співпраці Хмельницької обласної ради щодо впровадження безпечних інформаційно-комунікаційних технологій в територіальних громадах краю.

Зокрема, уже у вересні у Хмельницькому за участю представників Ради національної безпеки України, Фонду цивільних досліджень та розвитку США відбудеться дводенний семінар з основ кібербезпеки для керівників територіальних громад та органів державної влади.

Наступним кроком  буде впровадження навчального онлайн-курсу з основ кібербезпеки для посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців краю.

Віолета Лабазюк запевнила у всебічній готовності обласної ради підтримати дані заходи та продовжувати подальшу співпрацю з іноземними партнерами щодо реалізації усіх розділів Меморандуму.

Адже питання інформаційної безпеки сьогодні особливо актуальне у нашій країні. На жаль, Україна займає найнижчі місця у загальних рейтингах кібербезпеки. Про цю проблему говорять й експерти, які зазначають, що неефективна система кібербезпеки у нашій країні вже призвела до чималих втрат. І хоч наразі в нашій державі існує нормативна база щодо кібербезпеки, проте її реалізація демонструє недостатню ефективність, не досягнуто оптимальності побудови цієї системи і є вкрай важливим перегляд існуючих підходів до організації системи кібербезпеки.

“Проведення таких навчальних платформ допоможе кожному його учаснику не лише розширити свій кругозір щодо кібербезпеки, але й усвідомити важливість, необхідність та актуальність цієї безпекової системи. Адже захист об’єктів критичної інфраструктури є вкрай важливим для забезпечення життєдіяльності не лише держави загалом, а й кожного громадянина”, – переконана Віолета Лабазюк.

Відтак, Хмельниччина стане першою в Україні областю, де реалізовуватиметься Програма підготовки у сфері розбудови можливостей з безпеки інформації, кібербезпеки та підвищення обізнаності публічних управлінців.

попередня статтяЮвілейні відзнаки – кращим представникам територіальних громад
наступна статтяПрограма заходів з нагоди 30-ї річниці Незалежності України