Хмельниччина знову у “помаранчевій” зоні

Впродовж останнього тижня в області кількість хворих на коронавірусну інфекцію збільшилося втричі. Внаслідок чого Хмельниччину переведено до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки. У разі, якщо темпи зростання захворюваності на COVID-19 не зменшаться, область скоро ризикує перейти до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Про це говорили на позачерговому засіданні комісії ТЕБ та НС.

За словами генерального директора ДУ “Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Миколи Габрикевича,  починаючи з середини минулого тижня стрімко виросла кількість доставлених до лабораторії проб на COVID-19. Допоки невідомо який саме штам вірусу розпочав активну циркуляцію в регіоні, однак проби на аналіз були доставлені до Києва та очікуються результати по них.

“На сьогодні неприємна статистика захворюваності прослідковується серед дитячого населення області, частка цієї групи населення складає 20% від позитивних проб на коронавірус. Тому необхідно рекомендувати органам місцевого самоврядування та керівникам закладів освіти розглянути можливість щодо переведення закладів освіти на дистанційну форму навчання,” – наголосив Микола Габрикевич.

Єдиним шляхом, щоб вберегти своє життя від даної хвороби, є вакцинація. Адже завдяки колективному імунітету, який створюється шляхом масового вакцинування населення, розвантажується система закладів охорони здоров’я в області, яка в даний момент знову вимушена стикатись з посиленим потоком хворих.

Ще одне питання, які розглянули члени комісії – виявлені випадки поліомієліту у дітей з різних регіонів України.

З метою недопущення цієї хвороби на території області розроблений План заходів з реагування на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу тип 2 на території Хмельницької області.

За словами Миколи Габрикевича, причиною виявлення цієї хвороби у дітей є відмова батьків від щеплення проти поліомієліту. Ця хвороба дуже небезпечна, вражає здебільшого дітей віком до 6 років. Однак в разі відсутності щеплення проти поліовірусу в організмі людини, є чимала ймовірність прояву даного захворювання і в дорослих.

Ураження організму поліомієлітом несе катастрофічні наслідки для людини. Хвороба вражає кінцівки, нервову систему людини, спричиняє параліч, вражає дихальну систему та може бути причиною смерті. На сьогоднішній день у світі існує лише один спосіб захисту від поліовірусу – вакцинація у дитячому віці (до 6 років) щепленням проти поліомієліту.

За результатами засідання комісії прийнято протокольне рішення.

попередня стаття27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
наступна статтяКонкурсні комісії погодили кандидатури претендентів на посади директорів п’яти комунальних закладів