Хмельницький геріатричний пансіонат для ветеранів війни і праці: там, де старість зігріта турботою

Хмельницький геріатричний пансіонат для ветеранів війни і праці (директор Іван Володимирович Моцний) був введений в експлуатацію 4 жовтня 1973 року рішенням виконавчого комітету Хмельницького міськвиконкому як будинок -інтернат для престарілих і розрахований на 194 місця.

Рішенням 18 сесії обласної ради від 28 вересня 2005 року № 22-18/2005 Хмельницький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів було перейменовано у Хмельницький геріатричний пансіонат для ветеранів війни і праці із розрахунку 130 ліжкомісць, з них 65 місць – для ліжко-хворих та 65 місць для проживання осіб, які самостійно себе обслуговують.

Облаштовано 5 кімнат поліпшеного планування з туалетом та душовою кабіною.

На даний час Хмельницькому геріатричному пансіонату належать: головний корпус, лікувальний корпус, харчоблок, пральня, котельня, теплиця, овочесховище, гаражні бокси, три майданчики для відпочинку, один із яких з фонтаном, фруктовий сад на земельній ділянці 1,44 га. Загальна площа будівель — 5072 квадратних метрів.

Пансіонат є стаціонарною соціально-медичною установою загального типу для постійного проживання громадян пенсійного віку, ветеранів війни і праці, інвалідів, які потребують сторонього догляду і побутового медичного обслуговування.

Проживаючі в установі забезпеченні раціональним чотириразовим харчуванням (згідно натуральних добових норм), медикаментами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування, одягом та взуттям.

Згідно з індивідуальними програмами реабілітації підопічні в пансіонаті повністю забезпеченні палицями, новими інвалідними візками та іншими необхідними засобами пересування. На належному рівні заклад забезпечено медикаментами, медичним обладнанням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я. Окрім того, функціонують стоматологічний та тренажерно-реабілітаційний кабінети.

Підопічні проживають в кімнатах, які обладнані сучасними меблями, холодильниками, кабельним телебаченням.

Підопічні, які можуть себе обслуговувати, проживають по одному в кімнаті, а які потребують цілодобової допомоги в обслуговування по двох в кімнаті.

На кожному із чотирьох поверхів облаштовані кімнати для відпочинку. Функціонують церква та музей.

У пансіонаті систематично проводяться різні заходи дозвілля та відпочинку.

попередня статтяВ Україні заборонили підвищення тарифів на комунальні послуги
наступна статтяТуреччина візьме участь в інфраструктурній відбудові України