Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямком статутної діяльності. Чинне законодавство передбачає реєстрацію отримувача в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. До прикладу, це благодійні фонди, громадські організацій, реабілітаційні установи. Також отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг.

Ухвалений Верховною Радою України законопроєкт №9111 розширює перелік отримувачів-юридичних осіб. До них додаються іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні.

Набувач – це фізична чи юридична особа, яка потребує та отримала гуманітарну допомогу, тобто той, кому вона безпосередньо надається. До прикладу, це може бути лікарня чи окрема людина.

Тривалий час був неврегульованим механізм, коли благодійний фонд закуповував за кордоном товари (наприклад, турнікети або дрони) та завозив їх в Україну як гуманітарну допомогу. Це створювало правові ризики для отримувачів. Адже товари, які вони декларували і завозили як гуманітарну допомогу, по суті, такими не були. У такому механізмі був відсутній іноземний донор, який і мав би надавати допомогу.

Законопроєкт №9111 врегульовує і цю ситуацію. Тепер благодійні фонди можуть виступати донором гуманітарки, яку завозять в Україну.

Після того, як законопроєкт буде підписаний Президентом та офіційно опублікований, зміни набудуть чинності через один місяць.

Джерело: Мінсоцполітики

попередня статтяПодати заяву про субсидію в Дії можна буде швидше: долучайтеся до бета-тесту вдосконаленого сервісу
наступна статтяСьогодні – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом