Interreg Europe 2021-2027: новий інструмент розвитку став доступним для українських громад

Україна вже має доступ до багатьох програм, які фінансуються з бюджету ЄС, але можливості розширюються. Вже з 2024 року всі українські громади мають право брати участь в Програмі Interreg Europe 2021-2027.

Interreg Europe – це програма ЄС, сфокусована передусім на міжрегіональній співпраці.  Донедавна її учасниками могли бути тільки регіони з країн-членів ЄС. З 2024 року доступ до цієї програми відкрито і для України.

Основною метою Програми Interreg Europe 2021-2027 є покращення політик та практик у сфері місцевого самоврядування, використовуючи найкращий досвід муніципалітетів Європи.

Хто має право брати участь в програмі?

Державні органи влади та ОМС всіх рівнів, неприбуткові організації, інші суб’єкти публічного права – навчальні заклади, заклади охорони здоров’я, комунальні підприємства, агенції регіонального розвитку тощо.

Пріоритетні напрями проєктів програми:

  • розумна Європа – дослідження та інновацій, діджиталізація, стартапи;
  • зелена Європа – енергоефективність, управління відходами та водними ресурсами;
  • об’єднана Європа – розвиток європейської транспортної мережі та сталої мобільності;
  • соціальна Європа – освіта, медицина, інклюзивність, розвиток культури й сталого туризму;
  • Європа ближча до громадян – інтегрований міський та сільський розвиток;
  • краще регіональне врядування – покращення роботи ОМС і рівня надання ними послуг громадянам.

Програма Interreg Europe фінансується Європейським фондом регіонального розвитку (ERDF) і має бюджет 379 млн євро, більша частка якого, майже 90%, йде на співфінансування проектів міжрегіонального співробітництва. До 40% загального бюджету Програми, приблизно 130 мільйонів євро, доступні саме для третього конкурсу пропозицій, який триває з 20 березня до 7 червня 2024 року. Тривалість проекту – 4 роки.

Співфінансування від програми складає 70% – некомерційні організації, 80% – державні органи влади та органи, що регулюються публічним правом. Решта 30% або 20% повинні бути забезпечені самими партнерами. Рекомендований бюджет проєкту складає від 1 до 2 млн євро.

Зацікавлені організації мають можливість реєструватися на сайті програми для пошуку партнерів: Find the right people | Interreg Europe – Sharing solutions for better policy .

Interreg Europe має чудову навчальну платформу, де розміщено 32 000 кращих практик, 500 публікацій на різні теми місцевого розвитку, а також є команда експертів, які можуть проконсультувати з різних актуальних тем та допомогти знайти рішення, залучаючи експертизу інших європейських країн. Детальніше: https://www.interregeurope.eu/policy-learning-platform

Основні інформаційні ресурси програми INTERREG EUROPE 2021-2027 зібрані за посиланням.

Джерело: Сайт «Децентралізація»

попередня статтяТриває обласне дослідження «Краща книга Хмельниччини – 2023»
наступна статтяДіти-ВПО і діти військовослужбовців цьогоріч отримуватимуть путівки на оздоровлення до Артеку безоплатно