Історична філателістична виставка «Незламний, нескорений козацький дух українського народу»

У Хмельницькому обласному літературному музеї відбулося відкриття Всеукраїнської історичної пересувної філателістичної виставки «Незламний, нескорений козацький дух українського народу».

Організатор – Олександр Канівець, громадсько-мистецький діяч України із Києва. На виставці у вигляді ексклюзивних конвертів представлено дві експозиції: «Україна – єдина країна» та «Останнім шляхом Кобзаря». Важливим експонатом є посмертна маска Тараса Шевченка.

З цікавістю познайомилися з виставкою та її організатором вихованці Хмельницького обласного ліцею ІІ-ІІІ ступенів обласної ради та філателісти Хмельницького.

Любов до збирання марок проявилася в Олександра Володимировича ще змалку. Батько колекціонера – художник, родом із Черкащини, мати – вишивальниця. Сам автор працював на різних роботах: був і рядовим міліціонером, і працівником Міністерства внутрішніх справ. Вийшовши на пенсію, почав активно проводити поштові естафети у різних містах України і за покликом серця, як він каже, об’їздив уже пів України, представляючи свої напрацювання. У планах – їхати далі, щоб показати, що¨наша країна – єдина і неподільна, а разом ми – велика сила, яка може творити дива. Подорожуючи від міста до міста, Олександр Канівець  продовжує доповнювати свою тематичну колекцію, створюючи нові авторські листівки, конверти, марки, присвячені пам’ятним знакам на честь видатних діячів української нації та знакових для нашої історії подій.

Варто зауважити, що виставка в обласному літературному музеї також займе своє гідне місце у книзі, яку Олександр Володимирович планує видати наприкінці своєї подорожі. Перебуваючи на Хмельниччині, О. Канівець виготовив і «погасив» у відділеннях «Укрпошти» десятки конвертів з важливими історичними знаками й пам’ятками, що увіковічнюють етапи боротьби українського народу за незалежну самостійну державу. Уже під час проведення заходу в музеї також був виготовлений конверт, на якому зображена постать Миколи Чирського (18 лютого 1902 – 26 лютого 1942) – хорунжого УНР, поета, драматурга, а на ньому – печатки відділення Укрпошти і нашого закладу, підпис директора Василя Горбатюка.

Філателістична виставка в обласному літературному музеї припала на 175-й день подорожі Олександра Канівця Україною. Шлях виставки розпочався у квітні в Івано-Франківському літературному музеї Прикарпаття. Далі Олександр Володимирович планує прокласти її дорогу на Житомирщину, Вінниччину та інші області Центральної та Східної України. Завершиться подорож у Києві.

попередня стаття19 жовтня – День відповідальності людини
наступна статтяВ Україні запровадили нові правила працевлаштування іноземців: що змінилося