Хмельничани побували у Дашівській міській ОТГ Вінницької області

23 червня, в рамках спільного виїзного семінару керівників органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей «Добровільне об’єднання територіальних громад: реалії, проблеми, перспективи», делегація Хмельницької області відвідала Дашівську міську об’єднану територіальну громаду.

При в’їзді на територію Дашівської ОТГ голів Хмельницької й Вінницької обласних рад Михайла Загородного та Анатолія Олійника, а також представників делегації зустрічав хлібом-сіллю очільник громади Сергій Тітаренко.

У смт Дашів учасники семінару ознайомилися з впровадженням енергозберігаючих технологій на базі дошкільного навчального закладу «Журавлик» №1 Дашівської ОТГ, про які поінформувала завідувач ДНЗ Оксана Чорномаз. За її словами, у дитсадочку 6 груп, серед яких – 4 групи дошкільнят і 2 групи – шестиліток. У закладі, завдяки проекту з ЄС ПРООН, було здійснено капітальний ремонт даху: утеплення стелі і заміна покрівлі із шиферу на металопластик на суму 418 тис. 882 грн. Також у приміщенні утеплено стіни на суму 1млн 136 тис. грн., що дало можливість зекономити палива на 25%, відремонтовано спортивну залу, на території встановлено нове вуличне дитяче спортивно-ігрове обладнання.

Керівництво обалсних рад та гості також оглянули спортивну залу, де можуть займатися всі бажаючі за невелику абонементплату та футбольний майданчик зі штучним покриттям, на будівництво якого затрачено 1 млн 78 тис. грн.

Під час презентації роботи Дашівської селищної ОТГ Іллінецького району її голова Сергій Тітаренко поінформував, що кількість населення складає 8534 особи, площа – 235,51 кв. км. Загальний фонд  доходів Дашівської ОТГ на 2018 рік складає 18780,801 грн, спеціальний фонд – 385,737 грн.  До складу Дашівської ОТГ входять Білківецька, Дашівська, Кальницька, , Кантелинська, Копіївська та Купчиненська громади.

“З метою створення комфортних умов для проживання жителів ОТГ у населених пунктах громади реалізовано низку проектів щодо ремонту вулиць, капітального ремонту дорожнього покриття і тротуарів. Зокрема, на капітальний ремонт дороги по вулиці І. Франка в смт Дашів витрачено 823,3 тис. грн, дороги по вулиці Набережній в смт Дашів – 1 050 тис. грн., – зазначив Сергій Володимирович. – Для того, щоб надавати якісні освітні та культурні послуги жителям ОТГ, у червні 2017 року створили відділ освіти, культури, молоді та спорту Дашівської селищної ради, на баланс якого передані 35 закладів освіти, культури та спорту. Для забезпечення надання послуг у сфері охорони здоров’я 2017 року у Дашівській ОТГ створено КЗ «Дашівська міська лікарня» і КП «Дашівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини». Для проведення робіт з благоустрою населених пунктів висадили дерева, придбали техніку – трактори, мотокоси, пилки, щеподробильну машину та пасажирський автомобіль.

Після завершення презентації голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував голові Дашівської селищної ОТГ Сергію Тітаренку за вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування і вручив йому Почесну грамоту облдержадміністрації та обласної Ради.

На завершення зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю між Дашівською селищною ОТГ і Чемеровецькою селищною ОТГ Хмельницької області.

Вітаючи очільників громад із підписанням, Анатолій Олійник зазначив, що основними напрямами співробітництва є координація дій, спрямованих на зростання соціально-економічного потенціалу громад обох сторін; організація і проведення спільних заходів; обмін інформацією щодо досвіду успішного виконання повноважень органами місцевого самоврядування і розвитку територіальних громад, з метою прийняття участі та запровадження нових методів роботи в органах місцевого самоврядування.