Хмельниччину відвідав Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов

Голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у нараді, яку в рамках робочого візиту провів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

У нараді також взяли участь голова облдержадміністрації Дмитро Габінет,  народні депутати Сергій Мандзій, Олена Копанчук, Юрій Заславський, керівники департаментів, управлінь, структурних підрозділів ОДА, територіальних управлінь центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів.

Під час наради її учасники проаналізували питання щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Було розглянуто шляхи надання допомоги медичним закладам від держави та соціально-відповідального бізнесу для забезпечення обладнанням і засобами індивідуального захисту лікарів.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов наголосив на необхідності збільшення кількості тестів, що проводять для виявлення COVID-19. Окрім того, було проаналізовано ситуацію з  триставідсотковими доплатами медикам, які рятують життя людей від небезпечного вірусу.

Окрім того, учасники наради ознайомилися з перспективами реалізації проекту Президента «Велике будівництво», у рамках якої в області у 2020 році планується реалізувати 11 проектів будівництва, реконструкції та капітального ремонту шкіл, садочків та стадіонів.

На реалізацію згаданих проектів планується залучити кошти Державного фонду регіонального будівництва в сумі 131,8 млн грн, а саме: 6 шкіл на суму 83,7 млн. грн (окрім того 1 школа фінансуватиметься за рахунок коштів обласного бюджету в обсязі 5 млн. грн), 3 стадіони – 36,2 млн. грн. На об’єкти планується також спрямувати кошти місцевих бюджетів у сумі 21 млн. гривень.

За результатами реалізації об’єктів буде додатково створено 1014 учнівських місць у школах, 80 місць в дитячому садку та 65 місць на стадіоні.

Учасники наради розглянули ситуацію щодо капітального та поточного ремонту доріг в області. Цьогоріч на будівництво та ремонт доріг передбачено 4,47 млрд. грн з Державного бюджету та кредитних коштів. У тому числі, 3,6 млрд.грн з Державного бюджету та кредитних коштів – на будівництво, капітальний та поточний ремонти доріг державного значення, буде побудовано та відремонтовано 150 км. Також 853,9 млн. грн передбачається спрямувати з державного бюджету на капітальний та поточні ремонти доріг загального користування місцевого значення, у результаті чого буде відремонтовано 165 км доріг.

У рамках робочого візиту на Хмельниччину Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов перевірив результати реалізації Національної програми «Велике будівництво».

Зокрема, відвідав загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів у с.Корчик Шепетівського району. На сьогоднішній день навчання дітей проводиться у двох старих приміщеннях (1940, 1969 р.р.), загальний знос яких становить 85 відсотків. Згідно із заключенням приміщення старої школи є аварійним і не підлягає капітальному ремонту. Завершення будівництва зазначеної установи є економічно та соціально обґрунтованим, оскільки село є центральним у західній частині району. Після завершення будівництва до школи будуть довозитись діти із трьох сіл: Романів, Хутір, Кліментовичі. Нова школа розрахована на 196 дітей, але при відкритті школи планується навчання 180 дітей. На сьогодні в старій школі навчається 100 дітей.

Загальна кошторисна вартість об’єкта становить 53,6 млн.гривень. Починаючи з 2018 року будівництво фінансується за рахунок співфінансування з ДФРР та місцевого бюджету. Зокрема, у 2018 році з ДФРР надійшло 10 млн. грн, в 2019 – 12, 4 млн.грн, цьогоріч передбачається фінансування у розмірі 15,1 млн.гривень. Співфінансування з місцевого бюджету склало відповідно 3, 4 млн. грн, цьогоріч планується 1,7 млн.гривень. Наразі починаючи з 1 березня за кошти підрядника виконано робіт орієнтовно на 2,5 млн.гривень.

Сьогодні будівельники виконують оздоблювальні роботи, облаштування харчоблоку, спортивної зали та впорядкування прилеглої території. Як зазначають у службі єдиного замовника, декларацію про завершення будівельних робіт планують подати до 25 серпня 2020 року, аби навчальний рік учні розпочали у новій школі.

Міністр оглянув нове приміщення школи, ознайомившись із ходом робіт, а також оглянув учбові класи, спортивну залу, харчоблок та інші приміщення.

Особливу увагу високопосадовець звернув на необхідність якісного виконання робіт, що дозволить учням з особливими освітніми потребами вільно почуватися в новому приміщенні. Адже принцим інклюзивності є одним із пріоритетних, у зв’язку з цим було доручено представникам служби єдиного замовника провести належну перевірку придатності пандусів та інших необхідних засобів для учнів з особливими освітніми потребами.

Також Олексій Чернишов перевірив стан виконання завдань Уряду, зокрема, щодо протидії поширенню респіраторної хвороби COVID-19, ознайомився з ходом капітального ремонту доріг, відвідав будівництво освітніх та спортивних закладів обласного центру та населених пунктів Хмельницької області.