Хмельницький обласний художній музей запрошує

133

18 червня о 16 годині у Хмельницькому обласному художньому музеї відбудеться відкриття виставки живопису Володимира Карвасарного (м. Хмельницький).

У творчому доробку майстра все органічно взаємопов’язане – плакат, живопис, дизайн. У числі його напрацювань дизайнерські рішення інтер’єрів будинків адміністративного значення, фойє і танцювальної зали лялькового театру, готелів, музеїв, костелів та ін. найбільше полонив художника плакат. Його графічні роботи варто розглядати окремо, як автономні та самодостатні. Їх тематика досить різноманітна: історико-політична, соціально-політична, соціально-психологічна. Ще одне серйозне та віддане захоплення художника – живопис. Полотна В. Карвасарного вирізняються виразною пластичною мовою, експресивним, надзвичайно дзвінким колоритом.
Творчість Володимира Івановича – сукупність простих образів та лаконічних форм, в яких закодований глибинний контекст. Художня мова універсальна, а отже поле його інтерпретації всіяне рясними зернами з безліччю актуальних запитань, на які кожен сам особисто повинен віднайти відповіді.

Довідка.

Карвасарний Володимир Іванович народився 8 березня 1949 року у с. Петрашівка Віньковецького району, але його дитячі та юнацькі роки пройшли в с. Михайлівці. Після закінчення школи не одразу визначився з вибором професії. Уже після служби в армії свідомо вирішив стати художником. 1976 року закінчив Вижницьке училище декоративно-прикладного мистецтва. Після навчання й дотепер В. Карвасарний живе та працює у Хмельницькому: спочатку працював на радіо-технічному заводі, потім на художньо-виробничому комбінаті. Попри роботу, художник постійно плідно займається творчістю, бере участь у міжнародних, всеукраїнських виставках, організовує персональні. Отримує найвищі відзнаки та нагороди на міжнародних конкурсах плакату у Москві (Росія, 1984, 1985), першу премію Міжнародного конкурсу графіки у м. Брно (Чехія, 1991). Володимир Іванович – член Національної спілки художників України (1985), лауреат міської премії ім. Б. Хмельницького (1999), обласної премії ім. В. Розвадовського (2004). Окрім Хмельницького, персональні виставки В. Карвасарного відбувалися у Чеханові (Польща, 1998), Борі (Сербія, 1999), Враці (Болгарія, 2000) та багатьох містах України. Роботи митця знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Росії, Болгарії, Чехії, Югославії, Польщі, Франції та США.