КНП “Хмельницька обласна лікарня” – світові стандарти лікування та діагностики

Комерційне неприбуткове підприємство «Хмельницька обласна лікарня» Хмельницької обласної ради надає якісну сучасну високоспеціалізовану медичну допомогу населенню Хмельницької області, міста Хмельницький, та  з інших регіонів нашої країни.

Багатопрофільний заклад забезпечує громадян вузько-спеціалізованою медичною допомогою у стаціонарних та амбулаторно-поліклінічних умовах,  також у складі лікарні функціонує «Обласний перинатальний центр».

На базі амбулаторно-поліклінічного відділення хворі в межах одного дня можуть отримати консультацію вузьких спеціалістів за 28 спеціальностями, пройти інструментальне обстеження та отримати  лабораторні аналізи, пройти диспансерний огляд та пролікуватись в денному стаціонарі.

Клініко-діагностична лабораторія одна з найкращих в області, оснащена сучасними апаратами для діагностики практично усього спектру лабораторних аналізів в цілодобовому режимі.

Діагностичне обстеження проводиться на сучасному обладнані по різних напрямках: УЗД, КТ, рентгенографія, ендоскопічні обстеження (гастроскопія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія).  Також у лікарні працює сучасний новітній рентгенденситометер, аналоги подібного обладнання є лише у декількох обласних центрах країни, він надає достовірні дані щодо враження кісток.

Хірургічна допомога населенню у закладі представлена 12 відділеннями та 2 відділення інтенсивної терапії (відділення анестезіології та інтенсивної терапії та відділення детоксикації), де пацієнти отримують своєчасну високопрофесійну якісну допомогу по усіх хірургічних профілях, у зручних, комфортних, повністю оснащених умовах. Усі оперативні втручання проводяться на сучасному обладнані з дотриманням світових стандартів введення хворих. З початку воєнних дій опікове відділення надає допомогу  військовим з шкірними ураженнями та ранами усіх ступенів важкості. Станом на сьогодні з початку року виконано 3534 (2844 особам) оперативних втручання різної ступеня важкості та локалізації. Проведено трансплантацію внутрішніх органів від «чужого» донора за участю спеціалістів нашої лікарні та столичних лікарів.

Сучасні та новітні стандарти проведення оперативних втручань, що мало травматичні для хворого,  можуть одночасно виконуватись на різних ділянках тіла та дають можливість в як най коротші терміни відновити нормальне життя; повноцінне різнопланове анестезіологічне забезпечення , що мінімізує можливі ускладнення, та комфортний післяопераційний період, дозволяє хворому усього через декілька годин самостійно вставати та пересуватись; можливість проходження хіміотерапевтичного лікування перед та після оперативного втручання на базі однієї лікарні по новітні програмах та протоколах; оновлена база та режим харчування; на базі відділення ортопедії та травматології проводяться різнопланові сучасні оперативні втручання з мінімізацією травм, заміни суглобів; проводяться операції ЛОР-органів та обличчя з повноцінною реконструкцією вражених ділянок, як функціональних пошкоджень так повноцінних естетичних аспектах. Враховуючи багатопрофільність лікарні та кадрове забезпечення, пацієнти можуть отримати допомогу у мінімальний термін – це лише частина того чим наша лікарня пишається та відрізняється від інших.

Терапевтичні вузькоспеціалізовані відділення поряд з якісними діагностичними методами,  в комплексі високим професіоналізмом медичних працівників з багаторічним досвідом роботи, надають допомогу пацієнтам області, міста та внутрішньо переміщеним пацієнтам на сучасному рівні, забезпечуючи якісну  допомогу по сучасним стандартам з швидким лікуванням.

Перинатальний центр забезпечує надання допомоги вагітним області, міста та вимушено переміщеним жінкам як консультативною допомогою, лабораторно-інструментальним обстеженням, родорозродження фізіологічних пологів, так і шляхом кесарського розтину, із забезпеченням жінок сучасним знеболення фізіологічних пологів. На базі перинатального центру розгорнуто відділення інтенсивної терапії новонароджених з усією необхідною матеріально-технічною базою та високоспеціалізованого персоналу для лікування малюків від народження до 28 дня, та відділення постінтенсивного догляду.

У лікарні цілодобово працює відділення екстреної та невідкладної допомоги, в яке  можна звернутись  за медичною допомогою при будь-яких важких станах та травмах різної локалізації.

Кадровий потенціал колективу КНП “ХОЛ” ХОР складається з 273 лікарів (52% з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 8 професорів, та 5 кандидатів наук), 498 середнього медичного персоналу,  338 –  молодшого медичного персоналу.

На сьогодні розгорнуто 748 ліжок. З початку року надано допомогу 6796 хворим, в тому числі 68 дітям, та 120 внутрішньо переселеним особам в межах стаціонару. В амбулаторно-поліклінічних умовах проконсультовано та надана медична допомога 1291 внутрішньо переміщених осіб.

Заклад постійно удосконалюється та розвивається: матеріально-технічне забезпечення оновлюється, проводяться ремонтні роботи відділень,  закуповується сучасна діагностична та лікувальна апаратура, розширюється спектр надання медичної допомоги, збільшується кількість програм та напрямків, впроваджуються нові методи діагностики та лікування. Лікарі постійно підвищують свій професійний рівень: проходять підвищення кваліфікації, курси та навчання у провідних клініках нашої країни та закордоном.

В лікарні проводиться удосконалення структури закладу, зокрема відкриваються нові відділення. Так, продовжує роботу повністю укомплектований інсультний центр з реабілітацією, де хворі з ураженням центральної нервової системи можуть в най коротший термін пролікуватись та пройти реабілітацію, що значно зменшує обсяг вражень та в короткий термін повернутись до нормального життя.

Також продовжено удосконалення роботи відділення екстреної невідкладної допомоги, де пацієнти отримують усю необхідну допомогу в терміновому порядку.     Допомогу в режимі 24/7 надають лікарі невідкладних станів, лікарі ортопеди-травматологи, лікарі офтальмологи. Наявність операційної дозволяє виконувати втручання при будь-яких загрозливих станах, перевагу однак надано лікуванню політравми. Наявність високотехнологічного обладнання, зокрема операційного мікроскопу, дає можливість здійснювати втручання, що потребують мікрохірургічної техніки, наприклад при травмах ока.

“Світові стандарти лікування та діагностики, високий професіоналізм медичних працівників, своєчасний та доступний сервіс надання послуг, людяність та турбота – це те, що кожен потребуючий отримає у Хмельницькій обласній лікарні, адже здорова нація – це покликання кожного хто тут працює, лікарня постійно розвивається та удосконалюється, тут чують всіх і кожного, прислухаються до усіх думок, і спрямовують силу і енергію у розвиток та здоров’я,” – переконаний директор закладу, депутат обласної ради Яків Цуглевич.